Odpowiednie body dla dziecka

 

Nowo narodzone dzieci i niemowlęta są całkowicie zdane na opiekę rodziców, ponieważ to oni je karmią, myją, ubierają czy usypiają. Choć początkowo dzieci nie są przyzwyczajone do zakładania ubranek, bo to dla nich nowa czynność, to  czasem staje się to normalne.

Jakie body znajdziemy w sklepach dla niemowląt?

body 86 krótki rękawNajlepszym miejscem na zakupy dla każdej przyszłej mamy jest sklep z artykułami dla niemowląt, gdzie bez problemu skompletuje całą wyprawkę. Do wyboru ma sklepy stacjonarne, które znajdują się w każdym mieści oraz sklepy internetowe, które oferują znacznie szerszą ofertę w niższych o około kilkanaście procent cenach. Na pewno kupimy w nich łóżeczka ze szczebelkami, wózki głębokie i spacerówki, butelki ze smoczkami czy zabawki. Jednak największym zainteresowaniem cieszą się ubranka, których ma mnóstwo każdy maluch. Rodzice przeważnie kupują body 86 krótki rękaw oraz długi, ponieważ są one uniwersalne. Można je zakładać dzieciom jako samodzielne ubranie w upalne dni lub jako część stylizacji. Body idealnie się sprawdzają u małych dzieci, które noszą jeszcze pieluszki, ponieważ mają rozpięcie w kroku. W sprzedaży są dostępne dwa modele tychże ubranek: zakładane przez główkę  z rozpięciem z przodu na całej długości. Pierwsze z nich lepiej się sprawdzą u niemowląt, które już przyzwyczaiły się do ubierania i rozpierania, a rozpinane z przodu będą najlepsze dla noworodków, ponieważ wystarczy je rozłożyć i położyć na nich malucha, a następnie delikatnie włożyć rączki do rękawów oraz zapiąć.

Wszystkie body jakie dostaniemy w sklepach z artykułami dla niemowląt są wykonane z miękkiej i bezpiecznej bawełny, która świetnie się zachowuje nawet po wielokrotnym praniu w wysokich temperaturach. Ponadto pozwala skórze oddychać, zatem maluchy się nie pocą.