Ochraniacze dla konia i kontuzja na zawodach

Zawody konne były dla mnie zawsze wielkim przeżyciem. Nawet jako młody człowiek zasiadałem na trybunach i oglądałem całe spotkania. Sam jeździłem tylko rekreacyjnie i bardziej wybierałem się w trasy plenerowe. To była dla mnie czysta przyjemność.

Ochraniacze dla konia nie zawsze spełniają swoje zadanie

jeździectwoJednak od czasu do czasu naprawdę lubiłem kibicować ulubionym zawodnikom na torze sportowym. To była dla mnie wspaniała rozrywka. Oczywiście moje akcesoria jeździeckie były standardowe i nie potrzebowałem czegoś nowoczesnego. Na moje wyprawy terenowe były zazwyczaj mało wymagające. Pewnego dnia zbliżał się ważny turniej i stwierdziłem, że muszę zdobyć bilety. Jednak aby to zrobić musiałem pojechać do sklepu z takimi rzeczami. Tylko tam mogłem je dostać. Gdy wszedłem ujrzałem jakiś czaprak i kilka siodeł. Miły pan powiedział mi jaka będzie cena i obiecał mi bardzo dobre miejsce. Czas zleciał szybko i wkrótce znalazłem się na trybunach. Tam każdy kibic był pełny optymizmu. Nie którzy nawet obstawiali zakłady na swoją ulubioną parę. Ja byłem za jeźdźcem w Częstochowy, który zawsze miał białego konia. Niestety na pierwszym torze doszło do okropnego zdarzenia. Pewna kobieta miała uszkodzone swoje bryczesy damskie i spadła. Wtedy jedna para była tuż za nią i mężczyzna próbował zahamować. Wtedy ochraniacze dla konia nie spełniły swojego zadania i koń uległ kontuzji. Kobiecie na szczęście nic się nie stało.

Kilka otarć nie były żadnym problemem. Niestety wierzchowiec tamtego zawodnika miał uszkodzoną kończynę. Weterynarz natychmiast zareagował i przyszedł sprawdzić co się dzieje.

Odwiedź stronę www.stajniasklep.pl