Nowoczesne panele elewacyjne

 

Na dzień dzisiejszy tworzywa sztuczne tak bardzo zdominowały świat produkcji, że obecnie z ich udziałem możemy zastąpić niemal każdy materiał naturalny. Świetnym przykładem, na którym chciałbym dziś się skupić, jest drewno które co raz częściej zastępowane jest przez materiały drewnopodobne. Takie „podróbki” posiadają również swoje wady ale zdecydowanie więcej jest jednak zalet, które zachęcają do stosowania takich rozwiązań. 

Fasadowe panele imitujące drewno

panele elewacyjne drewnopodobnePewne polskie przysłowie mówi, że „nie wszystko złoto co się świeci” więc można słowa te odnieść do drewna. Nie wszystko drewno co ma słoje. Idealnym potwierdzeniem moich słów mogą być choćby panele elewacyjne drewnopodobne. Patrząc z daleka na te produkty zamontowane na fasadach domów ciężko stwierdzić, że jest to jedynie imitacja. Drewno od zarania dziejów jest materiałem szeroko stosowanym w budownictwie. Jednak w takim przypadku jak zewnętrzne zdobienia na elewacjach jego stosowanie nie jest bardzo dobrym pomysłem. Problematyczną kwestią w tym wypadku jest to, że posiadając panele elewacyjne z litego drewna musielibyśmy pamiętać o systematycznym konserwowaniu. Zabieg ten trzeba wykonywać przynajmniej raz w roku. W związku z tym lepszym rozwiązaniem byłoby stosowanie wspomnianych wcześniej sztucznych paneli. Po ich zamontowaniu nie musimy martwić się o konserwację oraz o to, że do naszych paneli dobiorą się korniki czy też inne pasożyty żyjące w drzewach.

W przypadku paneli elewacyjnych z tworzywa sztucznego jedynym zabiegiem pielęgnacyjnym jaki powinniśmy wykonywać jest mycie tychże paneli wodą z detergentem. W sprzedaży dostępne są również środki powodujące nabłyszczanie takich paneli. Już po pierwszym użyciu zobaczymy efekty a nasze panele fasadowe odzyskają piękny wygląd.