Niedrogie wózki inwalidzkie

Osoby z niepełnosprawnością ruchową często poruszają się na wózkach inwalidzkich, które są nieodzowną częścią życia. Poruszają się na nich w domu i poza nim, choć to bardzo ciężkie zadanie. Takie osoby muszą mieć dobrej jakości wózki.

Gdzie można kupić wózek inwalidzki?

wózki inwalidzkie łódźW Polsce działa przynajmniej kilkanaście tysięcy sklepów medycznych i rehabilitacyjnych, które posiadają szeroki asortyment dedykowany osobom niepełnosprawnym, ale nie tylko. Między innymi w swojej ofercie posiadają balkoniki, laski lub wózki inwalidzkie Łódź jest miastem, w którym kupimy je z dostawą do do domu. Przede wszystkim dzielą się one na zwykłe napędzane siłą rąk lub elektryczne. Poza oczywistymi różnicami, które widać gołym okiem, mają odmienne ceny. Za zwykły wózek inwalidzki możemy zapłacić nawet czterysta pięćdziesiąt złotych, a za elektryczny dziesięć razy tyle. Wózki inwalidzkie mają cztery koła, z czego dwa przednie są mniejsze i skrętne. Zwykłe modele trzeba rozpędzać przez odpychanie kół albo druga osoba musi go prowadzić. W przypadku wózków elektrycznych nie ma takiego problemu, ponieważ sam inwalida kieruje nim za pomocą specjalnego pilota lub panelu sterowania. Posiadają ruchome i regulowane podłokietniki i podnóżki, które ułatwiają korzystanie z wózka. Jeżeli chcemy mieć wózek, który w każdej chwili można złożyć i zapakować do samochodu, to sprawdzi się najzwyklejszy model. Natomiast do codziennej samodzielnej jazdy po mieście najlepsze będą elektryczne wózki, gdyż mają spory zasięg.

Z pewnością życie osoby niepełnosprawnej nie jest proste, ale odpowiedni sprzęt  znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie. Wózki inwalidzkie są dostępne w kilku rozmiarach oraz modelach, zatem każdy potrzebujący znajdzie taki, który będzie spełniał jego oczekiwania.