Nawiewniki okienne

Pewnie każdy z was słyszał o nawiewnikach okiennych. Ale po co one są? Jest to swego rodzaju konserwacja okien. Kiedyś gdy produkowano okna nieszczelne cyrkulacja powietrza odbywała się prawidłowo. 

Nawiewniki okienne są następstwem szczelnych okien jakie dzisiaj dostajemy

oknoW ostatnim czasie gdy okna stały się coraz szczelniejsze powstały problemy z wentylacją pomieszczeń. Przez brak nawiewu konieczna może być częstsza naprawa okien bez demontażu. Jak wiadomo serwis okien nie jest tanią usługą więc warto się przed tym uchronić. Trzeba przeprowadzić montaż nawiewników okiennych. Głównym skutkiem braku wentylacji jest pogorszenie powietrza w pomieszczeniu oraz powstaje nam pleśń i grzyb na ścianie. Dlaczego tak się dzieje? A dlatego, że para wodna się skrapla się na powierzchni szyby. Powietrze staje się wilgotniejsze. No i samopoczucie domowników zazwyczaj się pogarsza, a co za tym idzie powstają kłótnie. Najskuteczniejszą metodą na przywrócenie cyrkulacji powietrza jest montaż nawiewników okiennych. Jak wiadomo aby powietrze w m]pomieszczeniu było jak najlepsze wymiana powinna odbywać się w sposób ciągły i kontrolowany. Dodatkowo jeśli jest to budynek publiczny to są na to odpowiednie przepisy. Mamy dwa rodzaje nawiewników czyli higrosterowalne oraz ciśnieniowe. Te pierwsze są sterowane automatycznie. Działają na podstawie zmian wilgotności powietrza. Nawiewniki ciśnieniowe również same regulują dopływ powietrza, ale już według ciśnienia na zewnątrz i wewnątrz pomieszczenia. Okno to najlepszy sposób na dostarczenie świeżego powietrza do pomieszczenia. Jednak bez dodatkowych elementów nie zda się na nic.

Powinniśmy pamiętać, że nawiewniki to nie jedyny element systemu wentylacji. One dostarczają powietrze, ale trzeba usunąć jeszcze stare. Chociaż i tak pomagają nam ponieważ naprawa okien i renowacja okien nie jest nam potrzebna. Należy jednak pamiętać, ze konserwacja okien jest równie ważna.