Najważniejsze parametry baterii

 

Telefony komórkowe są obecnie wykorzystywane do wielu różnych zadań. Ich bazową funkcją pozostaje jednak wykonywanie połączeń oraz wysyłanie wiadomości tekstowych. Każdy użytkownik oczekuje czego innego po telefonie, którego poszukuje. Dla niektórych jednak liczy się wyłącznie prostota oraz przejrzystość. Właśnie takie cechy oferowane są w urządzeniach firmy Maxcom.

Maxcom oferuje urządzenia dla seniorów

bateria do maxcomFirma ta zasłynęła wprowadzeniem na rynek urządzeń dla osób starszych, które posiadają duże i czytelne klawisze oraz są proste w obsłudze. Oprócz tego wymagana jest duża pojemność baterii, która zapewni odpowiednio długi czas działania na jednym ładowaniu. Telefon komórkowy pełni obecnie rolę głównego środka komunikacji dlatego bardzo ważnym jest żeby był on zawsze dostępny oraz działał niezawodnie. Warto dodać, że bateria do maxcom jest wykonana z nowoczesnych materiałów oraz posiada wysoką pojemność. Najważniejszymi parametrami akumulatorów do telefonów są między innymi: napięcie ładowania, pojemność podawana w miliamperogodzinach czy moc określona w watogodzinach. To właśnie te parametry określają jakość baterii oraz pozwalają podać przybliżony czas działania urządzenia na jednym ładowaniu. W przypadku urządzeń przeznaczonych do seniorów przeważnie stosowane są baterie o niewielkiej pojemności rzędu 800-1200mAh. Jest to spowodowane niskim zapotrzebowaniem urządzenia na energię.

Telefony dla seniora nie posiadają bowiem rozbudowanych struktur oraz wyświetlaczy o ultrawysokiej rozdzielczości. W związku z tym potrzebują one znacznie mniej energii niż smartfony. Bateria z wyżej wspomnianą pojemnością pozwoli bezproblemowo użytkować telefon przez co najmniej kilka dni. Czas ten jest w pełni optymalny dzięki czemu użytkowanie telefonu nie będzie wiązało się z koniecznością częstego jego ładowania.