Najważniejsza jest pogoda i baseny kąpielowe

Każdego roku zabieram małżonkę na wakacje za granicami naszego kraju. Staramy się odwiedzać nowe miejsca i szukać dobrych warunków pobytowych. Pierwszym z czynników, decydującym o miejscu docelowym jest klimat. Oboje cenimy sobie dobrą pogodę, która nie będzie przeszkadzała nam w leżakowaniu na plaży, ani w zwiedzaniu zakątków świata.

Nowoczesny basen kąpielowy i zjeżdżalnie

baseny kąpielowePatrzymy także na atrakcje, jakie oferuje hotel. Szukamy miejsca spokojnego, nastawionego na starszego turystę bez dzieci. Dlatego też genialnym rozwiązaniem są hotele szesnaście plus, w których panuje specyficzny klimat, kojarzący się z morskimi polskimi resortami dla seniorów. Dla nas są to idealne miejsca. Ponadto potrzebujemy miejsca, gdzie znajdują się liczne baseny kąpielowe. Zawsze dzielimy sobie czas spędzony na wakacjach na trzy okresy. Pierwsze kilka dni spędzamy właśnie na leżakach, opalając się, delektując ciepłym słoneczkiem i lokalną muzyką. To pozwala nam zaaklimatyzować się i nieco odpocząć. Następnie wybieramy się na wycieczki. Często podróżujemy sami wynajętym samochodem. Bierzemy także udział w wycieczkach fakultatywnych organizowanych przez polskie i lokalne biura podróży. Ten czas jest bardzo aktywny i cenimy sobie wówczas spokojne wieczory w naszym hotelu dla dorosłych. Wieczorami można wziąć udział w specjalnych rozrywkach, jak gra w bingo czy słuchanie muzyki na żywo. Ostatnie dni pobytu za granicą spędzamy na wypoczynku zbierając siły na powrót do Polski i do pracy. Baseny kąpielowe i zjeżdżalnie pozwalają nam wyszaleć się i zrelaksować. 

Tegoroczne wakacje spędzimy właśnie w takim miejscu. Nasz dwutygodniowy urlop będzie pełen odpoczynku, wieczornych spacerów nad oceanem i podziwiania krajobrazów Wysp Kanaryjskim. Mamy nadzieję, że będzie to udany wyjazd, pełen szaleństwa i przygód. Możemy na pewno liczyć na piękną i słoneczną pogodę.