Najlepsza trawa do makiet

 

Gry bitewne były moją pasją od dawna, nie tylko pozwalając na ciekawe spędzenie czasu ze znajomymi, ale również dając okazję do rozwijania umiejętności malarskich i modelarskich. Początkowo moja armia była dość prosta, aczkolwiek niedawno nabrałem na tyle umiejętności, by zacząć ozdabiać podstawki figurek i tworzyć własne makiety.

Wysokiej jakości trawa modelarska

trawa na makietęDo pierwszych prób robienia makiet używałem zwykłej posypki jako trawy. Dawała ona dość satysfakcjonujący efekt, tworząc całkiem ładnie wyglądający mech na powierzchni, na której ją aplikowałem. Idąc jednak za głównym tematem armii, postanowiłem poszukać bardziej realistycznie wyglądających dodatków. Jednym z nich była profesjonalna trawa na makietę. Wielu producentów modeli i akcesoriów miało w swojej ofercie trawę do makiet, różniącą się jakością i wykonaniem w zależności od producenta. Do wyboru było wiele rodzajów. Od klasycznej i popularnej posypki, przez mech modelarski, dobry do używania na dużych powierzchniach by tworzyć trawę i krzaki, po faktyczną trawę z tworzywa sztucznego, dającą świetny, realistyczny efekt na makiecie. Do makiet użyłem wszystkich trzech rodzajów, gdyż nie chciałem by makiety wyglądały monotonnie. Do dużych, płaskich powierzchni idealnie nadawało się połączenie realistycznej trawy i posypki. Na mniejsze, bardziej szczegółowe elementy, i konkretne typy terenu, takie jak brzegi jezior, nadawały się realistycznie odwzorowane elementy trzciny oraz mech, który imitował pływający, zielony osad.

Koniec końców, mieszanka mchu i posypki idealnie pasowała do pokrywania dużych, płaskich powierzchni, świetnie odwzorowując duże połacie krótkiej trawy, a jednocześnie zapewniając stabilność figurkom. Dodatki takie czyniły grę jeszcze bardziej atrakcyjną