Na jachcie jak w swoim biurze

Nie trzeba należeć do grupy bardziej sytuowanych obywateli, aby móc czuć się na statku, jak w swoim domu lub w miejscu pracy. Będąc w stałym kontakcie z rodziną i przyjaciółmi będziemy czuć się bardzo pewnie nawet tysiące mil od naszego domu. Dzięki temu nie odczujemy ich braku, a i najbliżsi będą mogli z wypiekami na twarzy śledzić nasze poczynania.

Będzie trzeba skorzystać z niezastąpionej elektroniki jachtowej

niezastąpiona elektronika jachtowaAby tak było, musimy się zaopatrzyć w kilka odpowiednich gadżetów. Przede wszystkim potrzebny jest telefon satelitarny. Ważne, aby taki telefon posiadał możliwość pracy w technologiach takich jak Globalstar, CDMA i AMPS, które są używane między innymi w Rosji, Chinach, czy w obydwu Amerykach. Następnym artykułem z listy niezastąpiona elektronika jachtowa będzie modem satelitarny, dzięki któremu będziemy mogli cieszyć się Internetem w każdym miejscu na ziemi. Aby móc korzystać z telefonu i Internetu musimy zapewnić sobie odpowiedni plan taryfowy w sieci Globalstar. Różnica w abonamencie wynika z paczki minut do wykorzystania w miesiącu rozliczeniowym. Jeśli wyruszamy w długie i niebezpieczne rejsy bardzo przydatny z listy niezastąpionej elektroniki jachtowej będzie radar. Dzięki niemu nic nas nie będzie w stanie zaskoczyć, gdyż obecne radary potrafią określić wielkość obiektu, odległość w jakiej się znajduje oraz kierunek i prędkość poruszania się. Obecnie na rynku jest wiele firm oferujących urządzenia radarowe za niewielkie pieniądze. Dodatkowym gadżetem z niezastąpionej elektroniki jachtowej może być nawigacja satelitarna. Obecne dobre nawigacje mają wbudowane moduły dokładnego określenia długości oraz szerokości geograficznej użytkownika, kompas oraz prędkościomierz. Często też nawigacje mają bardziej pojemne akumulatory, są zatem bardziej niezawodne od powszechnie używanych smart fonów.  

Tak więc dzięki odpowiednim narzędziom będziemy mogli uwiecznić niezapomniane chwile, porozmawiać z przyjaciółmi i od razu powrzucać zdjęcia na nasze ulubione serwisy społecznościowe. Dzięki odpowiednim narzędziom i programom, będziemy mogli nawet zmontować film. Natomiast w razie konieczności będziemy w stanie uniknąć niesprzyjających warunków pogodowych lub wezwać pomoc, gdy zajdzie taka potrzeba.