Na co komu pudełka na cd

Zanik płyt cd na rynku wydawniczym sprawił, że razem z nimi zniknęły też inne usługi z nimi związane. Możliwość przesłuchania płyt w sklepach muzycznych, kolorowe nadruki na płyty cd oferowane w drukarniach z pakietach, jak nadruki na dvd z występami artysty, opakowania do przechowywania płyt.

Pudełka na cd, czy jest to jeszcze komuś potrzebne?

nadruki na dvdTo wszystko znalazło się w odwrocie w związku z zanikiem płyt cd. Niewiele da się z takimi rzeczami zrobić. Nikt nie przeniesie ,,studia” ze sklepu, nadruki na cd nie są do przekopiowania na inne rzeczy, nadruki na dvd nie będzie dobry na koszulki, a samych płyt nie można ponownie wykorzystać. Jest jednak coś co można małym kosztem zmienić na użyteczny przedmiot. Są to pudełka cd. Można podzielić je na dwie kategorie. Wiszące i stojące półki i stojaki z tworzywa sztucznego i materiałowe opakowania do noszenia. Z tymi pierwszymi będzie trudniej. Większość z nich ma ,,widełki” ułatwiające wkładanie płyty, więc można w nie tylko wsadzić coś o podobnym kształcie. Czasem bywały jednak półki bez nich, do układania płyt pionowo. Takich nie trzeba znacząco zmieniać, bo mogą służyć do przechowywania dowolnej rzeczy, byle nie zbyt długiej lub szerokiej. Inaczej jest z miękkimi pudełkami. Z zewnątrz były materiałowe, a w środku miały okrągłe koszulki pojedyncze lub podwójne. Koszulek raczej nie da się zagospodarować ze względu na specyficzny kształt i niewielką pojemność. Najlepiej jest je więc usunąć z pudełka. Wtedy w opakowaniu mamy więcej miejsca i możemy go używać jako pokrowiec czy pojemnik.

Materiał jest na tyle elastyczny, że można do niego wsadzić nawet nieforemne rzeczy, a zamknięcie na zamek sprawia, że nasze rzeczy są bezpieczne i nie wypadną po drodze. Trzymanie niepotrzebnych rzeczy mija się w celem. Tylko zajmują miejsce i zbierają kurz. Lepiej jest je przerobić na coś innego albo po prostu wyrzucić.