Muzeum w Kudowie Zdrój

Będąc w Kudowie Zdrój trzeba zobaczyć wszystkie atrakcje, które tam się znajdują. Dlatego konieczne jest wynajęcie pokoi bądź apartamentów w pensjonatach. Zwłaszcza gdy mamy ze sobą dzieci warto jest im pokazać czym na przykład bawili się ich rodzice, a rodzice przypominają sobie czym się bawili w dzieciństwie.

Oferta muzeum zabawek w Kudowie Zdrój

kudowa zdrójMuzeum jest młodym obiektem, który można zwiedzać. Istnieje od grudnia dwa tysiące drugiego roku, a swoją atrakcyjnością przyciąga bardzo wielu turystów. Muzeum ma tak dużo atrakcji, że po jego zwiedzeniu mali turyści z radością opowiadają o swoich przeżyciach. Jest to największa atrakcja w Polsce. Jest ich sporo, więc trzeba sobie zarezerwować chociaż kilka dni. Do takich atrakcji również możemy zaliczyć muzeum zabawek. Znajduje się ono w zwykłym domu, jakich jest wiele w Kudowie Zdrój, ale jest odwiedzane przez coraz większe grono ludzi. Muzeum do dyspozycji turystów czynne jest od września do kwietnia oraz od maja do sierpnia. Ceny biletów nie są jakieś wygórowane jak na to muzeum. Dorośli płacą tutaj jedenaście złotych za wejście. Dzieci, studenci i płacą osiem złotych za bilet, a dzieci poniżej czwartego roku życia wchodzą za darmo.
Jak wiemy takie muzeum również zwiedza coraz więcej emerytów, gdyż Kudowa Zdrój jest przecież ośrodkiem sanatoryjnym, a jak wiemy starsi ludzie w tym emeryci chcą zobaczyć jak najwięcej. Jeśli zdarzą się grupy zorganizowane powyżej piętnastu osób wtedy cała grupa płaci osiem złotych od osoby. Jeśli grupy zorganizowane to dzieci można wybrać tematykę, z której będą oprowadzane po muzeum. I tak do wyboru mamy historię zabawek. Jak powstawały zabawki.
W tym mieście jest tyle atrakcji, że latem pensjonaty, jak również prywatne domy, które oferują pokoje i apartamenty pękają w szwach. Kolejną atrakcją jest Miś Teddy, dlatego że muzeum cały czas się udoskonala. Do zobaczenia mamy również klocki. Jak wiemy dzieci bardzo lubią takie atrakcje, dlatego wolą spędzać czas wśród zabawek niż na lekcjach. Muzeum jest wybierane z tego względu, że zabawki znajdujące się w nim były prezentowane na wielu wystawach. Miasto Kudowa Zdrój jest bardzo zadowolone, że posiada bardzo ładne muzeum gdyż dzięki niemu, do Kudowy Zdrój może przybyć jeszcze więcej turystów, którzy przypomną tam sobie wspomnienia z dzieciństwa.