Mocne rębaki do drewna

Okres lata i jesieni zawsze wiąże się z przygotowywaniem drewna na opał na zimę. Samo kupno drewna nie jest problemem. Zapłacenie za drewno, które przywiezione zostanie pod nasz dom to dopiero początek problemów. Wszyscy, którzy stosują drewno jako opał zgodnie twierdzą, że najgorsze jest rąbanie drewna oraz jego znoszenie do piwnic i drewutni oraz składowanie.

Wydajne urządzenia do rąbania

łuparka hechtRąbanie drewna siekierą jest bardzo pracochłonne i czasochłonne. Jedynym plusem rąbania drewna w sposób klasyczny jest to, że można na siekierze odreagować nagromadzony stres. Na nasze szczęście wraz z rozwojem cywilizacji powstają coraz ciekawsze urządzenia, które ułatwiają użytkownikom rąbanie drewna. Jednym z takich urządzeń jest wydajna i niezwykle solidna łuparka hecht. Urządzenie to zasilane jest prądem sieciowym o napięciu 230V. Działa natomiast w taki sposób, że prąd powoduje uruchamianie pompy hydraulicznej. Pompa natomiast tłoczy olej do układów, które odpowiadają za podnoszenie i opuszczanie ostrza tnącego drewno. Najbardziej nowoczesne łuparki do drewna, zwane również rębakami dysponują ogromną mocą. Zgodnie z oznaczeniami na tabliczkach znamionowych niektóre z tych urządzeń potrafią wywierać nacisk o sile kilku ton. Jest to bardzo dużo dzięki temu nasza łuparka poradzi sobie nawet z najbardziej trudnymi kawałkami drewna. Kupno omawianych łuparek możliwe jest w dużych marketach ogrodniczych oraz drogą elektroniczną.

Ogólnie rzecz biorąc rąbanie jednego metra sześciennego drewna z wykorzystaniem siekiery zajmuje bardzo dużo czasu oraz ogromną ilość naszej energii. Jeśli można więc oszczędzić swoje siły i czas to należy to robić. Obsługiwać łuparkę mogą nawet osoby bardzo niedoświadczone. Niemniej jednak zawsze należy stosować się do zaleceń producentów.