Miękki rożek niemowlęcy

Świeżo upieczeni rodzice, który dopiero powitali na świecie swoje pierwsze dziecko, nie mają jeszcze doświadczenia w opiece nad maluchem. W związku z tym korzystają z rozwiązań, które im to ułatwiają i są przyjazne dla dziecka.

Czy rożki są koniecznym wyposażeniem wyprawki?

rożek niemowlęcy bawełnianyW wyprawce dla malucha nie może zabraknąć najważniejszych elementów, które będą służyły dziecku od pierwszych dni. Przede wszystkim jest to łóżeczko, wózek, ubranka czy smoczek, ale to nie wszystko. Rodzice dość często wybierają też rożek niemowlęcy bawełniany, który sprawdza się już w szpitalu, zaraz po narodzinach. Maluchy nie mają jeszcze unormowanej ciepłoty ciała, dlatego też przez pierwsze miesiące życia potrzebują wyjątkowo dużo ciepła. Rożki się tu idealnie sprawdzają, ponieważ można w nie zawinąć malucha w taki sposób, aby rączki miał unieruchomione wzdłuż ciała i wystawała im tylko głowa. Wbrew pozorom, noworodkom i niemowlętom do pewnego okresu, jest bardzo komfortowo i bezpiecznie w takiej pozycji, ponieważ mają ciasno i ciepło. Rożki dostępne w sprzedaży mogą mieć usztywnienie, dzięki czemu łatwiej w nich trzymać dziecko, ale nie jest to konieczne, gdyż nosząc malucha, trzyma się rękę pod jego kręgosłupem. Na pewno dla niedoświadczonych rodziców, jest to świetne rozwiązanie, bo czują się pewniej mając na rękach maleńkie dziecko. Rożki są łatwe w zastosowaniu, gdyż wystarczy je rozłożyć i ułożyć na nich na środku malucha, a następnie zamknąć jak kopertę. Jeżeli chodzi o sposób zamykania, to przeważnie jest to rzep lub wstążeczka.

Na rożki przeważnie się decydują niedoświadczeni rodzice, gdyż dla nich jest to ułatwienie. Nie mniej jednak można je wykorzystywać także do uspokajania dziecka, gdyż czują się w nich bezpiecznie. Jeżeli chodzi o cenę, to można je kupić już za około 30 zł.