Metody zabezpieczania budynków przeciwko gołębiom

Walka z gołębiami może być bardzo uciążliwa. Są to ptaki, których w dużych miastach jest naprawdę dużo. Przebywają one nie tylko na dachach, ale często na balustradach, elewacjach kamienic, bloków mieszkalnych, na parapetach i bardzo często na balkonach.

Siatki na gołębie – ochrona balkonów, tarasów, loggia i nie tylko

przeciw gołębiomNa szczęście są sposoby na to, by się ich pozbyć, nie robiąc im krzywdy. Jedną z metod jest zastosowanie kolców przeciwko ptakom, które umieszczane są na parapetach i balustradach. Kolce są zazwyczaj zakończone tak, by nie raniły ptaków, a to zdarza się bardzo rzadko. Kolce sprawdzają się dobrze w przypadku parapetów. Gorzej jest na balkonach, gdzie kolce na pewno nie pomogą. Tu lepszym rozwiązaniem są siatki przeciw gołębiom, które wykonywane są z różnych materiałów (najczęściej z polietylenu). Zaletą siatek jest to, że są tanie, łatwe w montażu i oczywiście trwałe. Do produkcji siatki przeciwko ptakom wykorzystuje się polietylen. Jest to bardzo dobry materiał, odporny na różne czynniki atmosferyczne. Dzięki temu nie trzeba często wymieniać takiej siatki, bo starcza na wiele lat. Siatka nie ogranicza w żaden sposób przepływu powietrza. Po jej założeniu chroni przez cały czas – w ciągu dnia i nocą. Oczywiście siatka nie może ulec uszkodzeniom mechanicznym np. zniszczeniu przez kota, bo wtedy nie będzie już spełniać swojej funkcji ochrony przed ptakami.

Metr kwadratowy siatki można kupić już za kilka złotych, więc ceny są naprawdę przystępne. Najczęściej siatki sprzedawane są w kompletach z całym zestawem do montażu. Potrzebne będą haczyki, linki, dyble i inne. Montaż siatki przeciwko ptakom jest bardzo łatwy i zajmuje niewiele czasu. Jeśli elementy montażowe nie są dołączone do siatki, to można je kupić w tym samym sklepie. Siatka zabezpiecza nie tylko balkon, ale też taras czy loggia.