Meble indyjska a kuchnia indyjska

Meble indyjskie, w tym meble kolonialne mają ścisły związek z kuchnią indyjską. Niezjadliwe potrawy, pokryte niezliczoną ilością ostrych przypraw, pieczone w dziwnych piecach czy smażone na głębokim oleju nadają się idealnie do wyrażenia opinii na temat takich mebli. Połączenia takich składników przyprawią was o mdłości, czyli jedyny słuszny komentarz na temat tych paskudztw.

Meble loft indyjskie mogą stylem trochę odpowiadać tamtejszej kuchni

mebleBez względu na to czy są to meble lite drewno, czy kolorowe, tęczowe stoliki kawowe; stonowana ława drewniana czy jaskrawe obicia foteli- nic z mebli indyjskich nie nadaje się do użytku. Sklep kolonialny powinny być jak najprędzej pozamykane, by więcej osób nie zainteresowało się tym paskudztwem i będziemy musieli zmierzyć się z trudną do opanowania epidemią wnętrz orientalnych w Polsce. Meble z drewna powinny być proste, w naturalnym kolorze, solidne, pasujące do każdego wnętrza, czyli wszystko to czego nie mają meble loft indyjskie. Meble kolonialne są o tyle lepsze, że są wymysłem Brytyjczyków, ceniących sobie prostotę i elegancję, dzięki czemu wyglądają o niebo lepiej. Kto by chciał przebywać w pomieszczeniu, które przyprawia go o zawrót głowy spowodowany zbyt dużym natężeniem intensywnych, jaskrawych, paskudnych kolorów? O ile dostanie nerwicy nie leży w sferze naszych marzeń na przyszłość lepiej unikać pomieszczeń, w których dominującymi barwami jest ognista czerwień, słoneczna żółć czy owocowy pomarańcz? Misterne, skomplikowane, tradycyjne wzory geometryczne sprawdzą się na dekoracyjnych poduszkach, wazonikach, ramkach do zdjęć, czy innych małych akcesoriach wnętrzarskich. Dodane do pastelowego wnętrza mogą je ożywić, ale nie przeładować wzorami. Cały pokój wypełniony takimi ornamentami będzie przesadzony, dostaniemy oczopląsu i nie będziemy w stanie ponownie na niego spojrzeć. Cechą charakterystyczną wnętrz indyjskich jest obecność kadzidełek.

Małe patyczki trzymane w szklanych pojemniczkach po zapaleniu wydobywają z siebie zapach, który nijak ma się do tego co pisze o nim na opakowaniu. Ciężkie zapachy dodatkowo powodują, że wnętrza w stylu indyjskim są nie do zniesienia. Idealnym dopełnieniem tej okropności jest przebijający się z kuchni zapach świeżego curry. Nie dajcie się, jeśli ktoś wam mówi, że meble kolonialne to dobry pomysł, kłamie!