Marmurowe płytki w łazience

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Tam zaczynamy dzień i tam go kończymy. Nic więc dziwnego, że chcemy aby była ona urządzona idealnie i zgodnie z naszym gustem. Nie od dziś w modzie są łazienki jasne, w stylu glamour, z marmurowymi płytkami.

Układamy marmurowe płytki w łazience

marmurowe płytki do łazienkiMarmur jest materiałem znanym od wieków. I od wieków kojarzy się z luksusem i elegancją. Już czasach starożytnych w willach bogaczy pojawiał się ten szlachetny kamień i przez setki lat utrzymywał swój status. Oczywiście dziś obrabiamy go i wykorzystujemy trochę inaczej, jednak nasze postrzeganie marmuru się nie zmieniło. Jeśli jednak wybieramy marmurowe płytki do łazienki, musimy przemyśleć kilka kwestii. Po pierwsze, marmur zdecydowanie lepiej prezentuje się w dużych formatach płytek – tworzy się wtedy piękna, lśniąca powierzchnia, która nas tak w tym materiale zachwyca. Z pewnością może kusić nas, aby cała łazienka była w takich płytkach. Z pewnością jest to doskonały wybór także do mniejszych pomieszczeń – jasne kolory powiększają przestrzeń. Taka łazienka cała w marmurze wygląda naprawdę pięknie. Możemy te płytki zestawić z drewnianymi meblami – albo w stylu eleganckim, może stylizowanymi na antyk, albo w nowoczesnym, o surowych formach. Ciekawie wyglądają też zestawianie dwóch kolorów marmuru – białego i czarnego. Ciekawie jest ten drugi położyć na podłodze lub jednej ścianie. Musimy jednak pamiętać, że takie płytki potrzebują specjalnej i częstszej pielęgnacji.

Aby marmur naprawdę błyszczał w pomieszczeniu, musimy dobrze go zaaranżować. Z cała pewnością sprawdzi się on i we wnętrzach osób ceniących klasykę, jak i tych uwielbiających nowoczesny styl i minimalizm. W efekcie możemy mieć łazienkę, która zachwyci każdego, kto do niej wejdzie.