Maksymalne wykorzystanie małych przestrzeni

 

Każdy, kto miał w życiu mało przestrzeni, wie jak jest cenna. Każdy, kto chciał mieć większy dom, wie ile trzeba za niego zapłacić, a czasem nawet za pieniądze tej przestrzeni nie da się zwiększyć. Tak było ze mną, gdy w cudownej lokalizacji wynajęłam lokal, ale jego powierzchnia bardzo mnie smuciła.

Ile kosztuje zrobienie mebli sklepowych na wymiar?

meble sklepowe na wymiarJednak nie miałam możliwości finansowych na więcej, dlatego stwierdziłam, że wykorzystam każdy centymetr kwadratowy sklepu. Zainwestuję więcej w meble sklepowe na wymiar, ale będą takie, że znajdę przestrzeń, która jest dla mnie tak cenna. Wiem, ile meble na wymiar mogą dać, miałam takie robione do domu. Zaułki, szpary, wnęki, to wszystko można wykorzystać, trzeba tylko chcieć. Tylko optymizm mnie ratował w tej sytuacji. Pamiętam, że widziałam obok swojego domu reklamę o meblach na wymiar, miałam też zamiar przejrzeć gazety i Internet. Dla mnie liczyła się każda złotówka, ale tez jakość wykonania. Jestem perfekcjonistką i trudno mnie zadowolić. Po kilku dniach researchu, wykonałam pierwsze telefony. Na pierwszym spotkaniu poznałam pana, który zaskoczył mnie bardzo swoją wizją zagospodarowania mojej przestrzeni sklepowej. Widział półki w miejscach, gdzie nawet bym na to nie wpadła, że tak można to zrobić. Regały nie mogły być za wysokie, bo klient na nie i tak nie sięgnie, ale za to się schyli. Więc mebel powinien być niższy niż wyższy. Mógł być też szerszy, ale tylko dla młodzieży. Gondola na środku, regał ażurowy, w pełni wykorzystałby każdy centymetr podłogi. Poznałam cenę projektu i zaakceptowałam go.

Wiedziałam, że jest to inwestycja konieczna. Mogłam tego nie robić i wynająć lokal większy, ale wtedy co miesiąc płaciłabym więcej, a tutaj wydatek był jednorazowy. Czułam, że cokolwiek stanie się dalej z moim biznesem, ja zrobiłam wszystko co w mojej mocy, by było dobrze. Byłam z siebie naprawdę zadowolona.