Łóżeczko dla niemowlaka

Kiedy rodzi się dziecko, to najczęściej pierwsze dni spędza z mamą w łóżku, bo bardzo potrzebuje bliskości jej ciała i też często je. Później konieczne jest posiadanie specjalnego łóżeczka dla maluszka z zabezpieczeniami.

Z czego jest zrobione łóżeczko dla niemowlaka?

łóżeczka dla niemowlątWażne żeby dziecko spało w swoim łóżeczku, ponieważ ma tam odpowiednio twardy materac, który jest niezmiernie ważny dla jego układu kostnego. Z łóżka rodziców maluch może spaść, gdyż dzieci często się przewracają z boku na bok, a nawet obracają w poprzek łóżka. Ważne są właściwe zabezpieczenia momentu, aż dziecko nie nauczy się samodzielnie chodzić. Łóżeczka dla niemowląt są najczęściej wykonane z drewna, gdyż jest ono dla nich bezpieczne. Posiadają regulowaną wysokość podłoża, gdyż dopóki dziecko nie siada i nie próbuje wstawać, to może spać na wyższym poziomie, bo rodzicom będzie łatwiej go wyciągnąć. Natomiast kiedy maluch już opanował technikę wstawania, to koniecznie trzeba obniżyć podłoże, bo może on wypaść z łóżeczka. Bardzo ważne są prostopadłe szczebelki stanowiące boki łóżka, które chronią malca przed wypadnięciem. Niektóre modele łóżek mają wyjmowane szczebelki, dzięki czemu starsze dziecko może sobie samo do niego wchodzić i wychodzić z niego kiedy chce. W zależności od potrzeb możemy kupić łóżeczko z wysuwaną szufladą na spodzie, w której możemy schować pościel, albo może ona być dodatkowym miejsce do przechowywania zabawek. Wszystkie łóżeczka mają jednakowy rozmiar, który będzie odpowiadać każdemu dziecku.

Do łóżeczka potrzebna nam jeszcze będzie odpowiednia pościel i materac. Przydadzą się też osłonki na szczebelki, gdyż jeżeli dziecko uderzy się w nie główką, to z pewnością może go to boleć. Na łóżeczko niemowlaka można jeszcze nałożyć przewijak.