Leasing na samochód

 

Przedsiębiorstwa specjalizujące się w sprzedaży oraz świadczeniu usług, nierzadko wymagają zaopatrzenia w postaci samochodu, lub też całej floty pojazdów, dzięki którym możliwe jest zyskiwanie znacznie szerszego grona klientów, a także możliwość świadczenia usług mobilnych przez osoby zatrudnione.

Leasing na samochód dla właściciela firmy

leasing samochodów dla przedsiębiorcówPrzedsiębiorstwo zaopatrzone w pojazd firmowy, jest w stanie zapewnić klientowi znacznie lepszą obsługę, polegającą między innymi na dostarczeniu towaru do domu, lub też konsultacji bezpośredniej, po ustaleniu terminu spotkania, oraz dotarciu przez przedstawiciela firmy samochodem służbowym w miejsce zamieszkania klienta. Jeśli więc przedsiębiorca, chciałby zapewnić znacznie większe przychody swojej firmie, jak również możliwość poszerzenia grona klientów, wówczas zaopatruje on własną firmę w pojazdy, niemniej jednak jeśli budżet przedsiębiorstwa nie jest wystarczający do zakupu pojazdu za gotówkę, wówczas właściciel firmy może skorzystać z takiej formy finansowania jak leasing samochodów dla przedsiębiorców. Są to usługi świadczone przez banki, oraz opierają się one na udostępnieniu zakupionego pojazdu do użytku, po uiszczeniu opłaty początkowej, oraz przy comiesięcznej racie za użytkowanie pojazdu. Po zakończeniu umowy leasingowej, możliwe jest wykupienie pojazdu na własność, jak również przerejestrowanie pojazdu na firmę lub właściciela przedsiębiorstwa.

Warto zapoznać się z możliwościami oraz sposobami uzyskania takiej formy finansowania, ze względu na szereg korzyści, płynących z racji skorzystania z oferty banku. Udzielenie leasingu opiera się między innymi na wpłacie początkowej, po podpisaniu umowy. Następnie leasingobiorca zobowiązany jest do opłacania stałych, niezmiennych rat każdego miesiąca.