Lakier hybrydowy i moje paznokcie

Lubię mieć pomalowane paznokcie. Mam w domu dużo lakierów w różnych kolorach, jak również pilniczki, patyczki, lakiery do wzorów i inne produkty potrzebne do stylizacji paznokci. Lubię wypróbowywać nowe rzeczy. Miałam lakiery magnetyczne, żelowe, czy naklejki na paznokciach. Teraz jednak zobaczyłam kolejną nowość, która mnie zainteresowała.

Lakiery hybrydowe są trwałe

lakier hybrydowyBył nią lakier hybrydowy o którym wspomniała moja koleżanka. Poszła do swojej kosmetyczki a ta jej zaproponowała manicure hybrydowy. Jest on specjalnie utwardzany przy pomocy lampy UV, dzięki czemu może przetrwać nawet dwa do trzech tygodni. Najpierw kładzie się bazę, potem lakier, a na końcu nabłyszczać lub utrwalacz.  Taki manicure jest odporny na pęknięcia, zarysowania i inne. Jednak jego cena była dla mnie dość wysoka. Poszukałam w Internecie ile kosztuje sprzęt do wykonania takiego manicure i okazało się, że w zasadzie dwie wizyty u kosmetyczki to koszt zakupu całego zestawu do manicure. Było to o wiele bardziej opłacalne. Teraz lakier hybrydowy jest o wiele bardziej dostępny niż dawniej, więc z kupieniem go nie będzie problemów. W zasadzie brakowało mi jedynie specjalnej bazy i lampy UV. Kupiłam je w sklepie internetowym, a przesyłka nie była droga. Od razu wypróbowałam swój nowy lakier. Do zestawy wybrałam dwa. Jeden w kolorze intensywnie czerwonym, a drugi w neutralnym kolorze jasnoróżowym, idealnym na co dzień. Oba sprawdziły się rewelacyjnie. Często je teraz używam, bo nie mam czasu co chwila znowu malować paznokci zwykłym lakierem.

Manicure hybrydowy naprawdę jest bardzo trwały i wytrzymuje wszystkie codzienne czynniki, mogące uszkodzić zwykły lakier, takie jak mycie naczyń czy sprzątanie. Dużo bardziej opłaca się wykonywać takie zabiegi samodzielnie, niż chodzić do kosmetyczek. Koszty szybko się nam zwrócą.