Kredyt na oświadczenie

Kredyty na oświadczenia to termin, który dla laika brzmi dziwnie, ale w rzeczywistości nie jest to nic skomplikowanego. W niektórych bankach można wziąć kredyt na dowód, natomiast w innych wymagane jest właśnie oświadczenie o zarobkach. Ponieważ na całym świecie obserwujemy kryzys finansowy, coraz więcej banków udziela właśnie kredytów wymagając oświadczenia.

Sam dowód nie jest, bowiem gwarantem, że dana osoba będzie spłacała kredyt. Chociaż banki starają się zabezpieczyć, pewne firmy proponujące kredyt gotówkowy zdecydowanie odchodzą od metody kredyt na oświadczenie i proponują wielu osobom kredyt na dowód. Dla firm pożyczkowych jest to doskonała okazja, a dla ślepych klientów sposób, aby nieźle się wkopać.
Kredyt na oświadczenie to po prostu zwykła pożyczka. Kredyt na oświadczenie dostępny jest zarówno w bankach i para bankach, czyli po prostu firmach pożyczkowych. Większość banków nie wymaga jednak od swoich klientów formalnego poświadczenia o zarobkach. Wystarczy tylko oświadczać, że zarabiamy tyle i tyle, a potem podpisujemy się pod tym. Zwykle kredyt na oświadczenie nie jest zbyt wysoki i maksymalna kwota w większości banków wynosi około 15 000 złotych. Zwykle decyzja jest podejmowana w zaledwie 1 dzień, bo jak wspomniano nie są potrzebne żadne informacje formalne tylko nasze własne oświadczenie.
Zwykle kredyt prany jest na okres nie dłuższy niż 5 lat. Co ciekawe niektóre banki oferują swoim klientom kredyt na oświadczenie w wysokości nawet 200 tysięcy złotych, ale tutaj pojawi się pewien warunek. Mogą go wziąć tylko osoby pracujące w sektorze publicznym, czyli żołnierze, policjanci, pracownicy administracji oraz nauczyciele. W przypadku takiego rodzaju kredytu, zwłaszcza do 15 tysięcy złotych, nie potrzebny nam jest żaden żyrant, osoby pozostające w formalnym związku i nieposiadające rozdzielności majątkowej nie muszą pytać małżonka o zdanie, ponadto wszystko jest załatwiane w ekspresowym tempie.

Jeśli nie chcemy składać oświadczenia, możemy po prostu udać się do innego banku, ale tam tez czekają nas różnego rodzaju formalności. Ewentualnie pozostaje jakaś firma oferująca pożyczki, ale tutaj oprocentowania bardzo często są wysokie.