Korepetycje czy kurs językowy?

Przed pytanie, co wybrać „Czy korepetycje czy kurs językowy?” Najczęściej stają ludzie młodzi, młodzież szkolna, ale i rodzice. Jedna i druga metoda ma zarówno swoje plusy jak i minusy.

Co jest lepsze korepetycje czy kurs językowy?

Nauka francuskiegoZdecydowanym plusem korepetycji jest praca indywidualna z nauczycielem, co daje na pewno dobre efekty, jednak i szkoły oferują coraz częściej indywidualne kursy językowe dające ten sam efekt – angielski dzięki takiemu podejściu stanie się dla nas drugi językiem. Zdecydowaną różnicą między jednym, a drugim sposobem jest cena. W przypadku korepetycji płacimy konkretną sumę za godzinę nauki z reguły jest to ok 40-50zł. W przypadku kursu płacimy cenę za cały konkretny kurs, te zaś rozpoczynają się od ok 400zł. Choć można to oczywiście przeliczyć na godziny i porównać. Pamiętajmy jednak o jednym bardzo ważnym aspekcie. W przypadku, gdy interesuje nas np. nauka francuskiego bydgoszcz i nauka angielskiego w szkole językowej mamy szansę nie tylko wyboru interesującej i dobrej dla nas metody nauczania, ale i zdania egzaminu pod koniec kursu uzyskując tym samym certyfikat potwierdzający naszą wiedzę. W przypadku korepetycji indywidualnych nic takiego nie otrzymujemy. Sam certyfikat to bardzo ważny dokument, który może nam się przydać w przyszłości, gdy np. będziemy się starać o ciekawą pracę lub wyjedziemy za granicę w poszukiwaniu jej. W zasadzie na korzyść korepetycji przemawia tylko i wyłącznie cena, która jest stosunkowo niższa od ceny nauki w szkole językowej.

Przy całej reszcie korepetycje w celu nauki języka wypadają blado. Korepetycje są jednak bardzo potrzebne głównie wtedy, gdy uczeń nie rozumie danego tematu lub ma problem z daną rzeczą – zdają one egzamin szczególnie podczas np. nauki francuskiego należącego do grupy trudnych gramatycznie języków. Wtedy to korepetycje mogą pomóc zdać maturzyście maturę czy gimnazjaliście przygotować się do sprawdzianu.