Kiedy wymienić opony na zimowe?

Każdego roku kierowcy co najmniej dwukrotnie odwiedzają serwisy opon i warsztaty wulkanizacyjne. Wybrać się do nich trzeba przed latem i przed zimą oczywiście po to, żeby zmienić opony na właściwe dla nadchodzącego sezonu. Na wiosnę sprawa jest prostsza, bo czasu na wymianę opon jest bardzo wiele. Trochę inaczej jest przed zimą, bo ta często przychodzi nagle i niespodziewanie.

Opony wymieniamy w serwisach wulkanizacyjnych

skuteczny serwis opon sopotNiektórzy właściciele pojazdów nie muszą wymieniać opon, bo mają dwa zestawy kół z założonymi oponami letnimi i zimowymi. Tacy kierowcy wymieniają tylko koła i mogą to zrobić nawet na podwórku pod domem. Natomiast zdecydowana większość kierowców wymienia opony, a tego nie da się już zrobić samodzielnie. I dlatego właśnie większość kierowców musi w tym celu odwiedzić skuteczny serwis opon Sopot, w którym fachowi wulkanizatorzy wymieniają opony z jednych na drugie. A kiedy właściwie wymienić opony na zimowe? Na pewno nie warto czekać z tym na ostatnią chwilę. Mimo, że w październiku mamy jeszcze jesień to już w tym czasie mają miejsce pierwsze przymrozki. A Listopad to już czas, w którym wizytę w serwisie opon powinniśmy mieć umówioną. Zdecydowana większość kierowców zamienia opony letnie na zimowe właśnie w listopadzie. Zwłaszcza kierowcy samochodów ciężarowych robią to odpowiednio wcześniej, bo w przypadku tirów nie ma mowy o spóźnieniu się z zamianą opon na zimowe.

Jak to zwykle bywa w serwisach oponiarskich od października do grudnia panuje ogromny ruch. A najwięcej klientów przyjeżdża tylko w jednym dniu – wtedy, gdy spadnie pierwszy śnieg. Na pewno warto zadbać o to, żeby z wymianą opon nie czekać na pierwsze opady śniegu i pierwsze nocne przymrozki. Jeśli wymienimy je w październiku to z ogromnym spokojem przejeździmy autem przez cały okres zimowy.