Jakie szkolenia warto wybrać dla pracowników swojej firmy?

Pracownicy każdej firmy potrzebują od czasu do czasu dokształcić się w jakimś kierunku. Niektórzy pracodawcy zapewniają swoim pracownikom lekcje języka obcego, inni organizują szkolenia miękkie, a jeszcze inni wysyłają na studia lub po prostu inwestują w szkolenia kierunkowe.

Czasem sami pracownicy wychodzą z założenia, że trzeba się podszkolić i po prostu udają się na szkolenia kierunkowe. Jeśli planujemy firmie szkolenie warto zastanowić się, jakie będzie najlepsze, w co warto zainwestować, a co lepiej omijać szerokim łukiem.

szkolenieOczywiście jedną z ciekawych opcji jest szkolenie w kierunku językowym. Lekcje języka dla firm to świetna opcja, z której warto skorzystać, zwłaszcza, jeśli firma współpracuje z zagranicznymi kontrahentami. Wszystko wymaga jednak czasu i nie można liczyć, że każdy pracownik ma zdolności językowe.

Jednak przy odrobinie cierpliwości, a także wsparciu finansowym pracowników, wszystko jest możliwe. Warto czasem wysłać kilka pracowników na specjalistyczne szkolenie za granicę. Jeśli jednak planujemy takie przedsięwzięcie to warto zapewnić pracownika, że w przyszłości to szkolenie będzie skutkowało premią i awansem. Nic tak nie motywuje, jak korzyści. Niewątpliwe bardzo ważne jest również to, aby każdy pracownik od czasu do czasu był w jakiś sposób motywowany, nawet, jeśli nie podniesie kwalifikacji, a jeśli to zrobi i to na własną rękę. Np. pójdzie na studia i sam je opłaci, to warto go jakoś za to nagrodzić, bo to najlepszy sposób, żeby zyskać jego lojalność i lepsze wyniki w pracy. Lepiej nie organizować typowo motywujących szkoleń prowadzonych przez nawiedzonego coacha. Nie każdy lubi zamykać oczy i wizualizować. Lepiej jest postawić na praktyczną naukę lub skupi się na poprawie relacji między pracownia, kim, aby lepiej razem współpracowali i żeby wyniki były lepsze.

Warto też pamiętać, że organizują szkolenie po godzinach pracy lub w weekend warto zorganizować obiad, a w podczas szkoleń w pracy należy zaserwować ciepłe napoje i mały poczęstunek, aby pracownicy nie siedzieli jak skazani na tym szkoleniu.

Źródło: http://www.seiton.pl