Jakie są żłobki?

Małe dzieci wymagają szczególnej uwagi rodziców, ponieważ są całkowicie od nich zależne. Ponadto maluchy do trzeciego roku życia najszybciej się rozwijają, zatem trzeba im poświęcić wtedy szczególnie dużo uwagi. Jednakże nie każdy rodzic może pozostać z maluchem w domu przez taki okres.

Jak działają żłobki?

żłobek od 6 miesiąca toruńNa pewno osobista opieka nad dzieckiem jest najlepszym rozwiązaniem, jednakże wieku rodziców, szczególnie mam, musi szybko wracać do pracy. Wtedy pozostaje wynająć opiekunkę lub też zapisać malucha do żłobka. Jest to placówka dobrowolna, do której można posyłać dzieci w wieku od sześciu miesięcy do trzech lat. Później maluchy mogą iść do przedszkola, które również jest dobrowolne. Najczęściej do żłobków są zapisywane dzieci rodziców, którzy muszą szybko wrócić do pracy, dlatego też wybierają placówki położone blisko miejsca zatrudnienia lub domu. Jeżeli interesuje nas żłobek od 6 miesiąca Toruń jest miejscowością, w której znajdziemy ich nawet kilkadziesiąt. Większość z nich jest niepubliczna, co oznacza, że trzeba za nie opłacać czesne. Jego wysokość jest indywidualnie ustalana przez daną placówkę, a średnio wynosi ono od siedmiuset do nawet tysiąca złotych. Jednakże to nie są jedyne koszty, ponieważ trzeba do nich jeszcze doliczyć koszt wyżywienia dziecka, który może wynieść od piętnastu do nawet dwudziestu pięciu złotych za dzień. Kolejnym kosztem są zajęcia dodatkowe, w których bierze udział dziecko, w trakcie pobytu w przedszkolu. W sumie opłaty za żłobek mogą wynieść nawet półtora tysiąca złotych.

Każdego roku do żłobków jest zapisywanych kilkaset tysięcy dzieci, gdyż coraz częściej rodzice muszą szybko wracać do pracy, po narodzinach malucha. Na szczęście jest to dla nich bezpieczne miejsce, w którym mają zapewnioną najlepszą opiekę doświadczonych opiekunek.