Jakie korzyści przynosi dzierżawa kserokopiarek oraz, jak jest rozliczana?

Korzyści z dzierżawy kserokopiarek mogą być różne. W niniejszym artykule pragnąłem przedstawić część z nich i ukazać, że warto wypożyczać kserokopiarki.

Dlaczego warto dzierżawić kserokopiarki?

Kserokopiarka•Korzystasz z potrzebnego sprzętu, kiedy tylko zechcesz.
Jeśli potrzebna i jest kserokopiarka Canon tylko na, ,,chwilę’’ a jej kupno nie będzie ci się opłacało i będzie bardzo dotkliwym kosztem serwis Canon pozwala Ci na skorzystanie z oferty dzierżawy kserokopiarek. Pozwala nam ona okresowo oraz na przystępnych warunkach korzystać z potrzebnego sprzętu. Jeśli podejmiesz z serwisem długotrwałą współpracę, firma otrzyma możliwość odkupienia wynajętej kserokopiarki.
•Umowa jest elastyczna
Jeśli w umowie zadeklarowaliśmy, że będziemy wykonywać 5 tysięcy kopii na miesiąc, jednak okazało się, że ta liczba wzrosła, serwis dostarczy nam dodatkowe kserokopiarki lub wymieni sprzęt na lepszy bez podpisywania kolejnej umowy.
•Nie blokujemy środków inwestycyjnych
Dzierżawa kserokopiarek uchroni nas oraz naszą firmę przed dużym wydatkiem. W ten sposób pieniądze zaoszczędzone możemy przeznaczyć na inne urządzenia niezbędne dla rozwoju firmy.
•Kredyt staje się zbędny
Koszty dzierżawy nie są, aż tak duże,że musimy brać kredyt. Co więcej, korzystanie z wynajmu nie obciąża zdolności kredytowej firmy.

ROZLICZENIE DZIERŻAWY

1.Miesięczne rozliczenie za same kopie.
Wybierając płatność za kopie, wysokość ustalana jest na podstawie deklarowanej ilości kopii w miesiącu. Dzięki takiej formie rozliczeń można oszacować ile wyniesie nas dzierżawa urządzeń biurowych w kolejnych latach. Ta forma jest bardzo często wykorzystywana, gdyż klient płaci tylko za faktycznie wykonane wydruki i to w dobrej stawce.

2.Miesięczny abonament z limitem
Taki rodzaj rozliczenia dotyczy sytuacji kiedy dzierżawa kserokopiarki jest konieczna, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że ilość kopii jest bardzo mała lub trudna do określenia.

Wtedy ustalana jest maksymalna ilość kopii do wykonania w miesiącu, tak zwany limit wydruków. Jeśli przekroczymy limit serwis kserokopiarek od którego dzierżawimy nasz sprzęt rozlicza nas stawką jaka jest zawarta w umowie.