Jaki trening bramkarski wybrać?

Każdy adept piłki nożnej ma na boisku przydzieloną pozycję i jest odpowiedzialny za zadania, jakie z niej wynikają. Pozycja bramkarza, jest jedną z najbardziej wymagających i wymaga specjalistycznego treningu. Jednak profesjonalny trener będzie potrafił zadbać o optymalny trening bramkarski. 

Trening bramkarski w Krakowie 

treningi bramkarskie krakówW Krakowie mamy wiele klubów piłkarskich, które oferują profesjonalne treningi. Jednak nie ma w nich możliwości dodatkowego treningu lub zajęć dodatkowych. W szczególności w młodych rocznikach. Dlatego z myślą o takich dzieciach powstały indywidualne treningi bramkarskie. Prowadzą je trenerzy z doświadczeniem i stażem w profesjonalnych klubach. Zajęcia odbywają się na Orlikach lub terenach klubów piłkarskich, w zależności od tego na jakiego trenera trafimy. Trening bramkarski jest nieco inny od tego, jaki mają zawodnicy z pola. To serie ćwiczeń na zwinność, refleks oraz dużo rozciągania. Ćwiczy się również wyskok i siłę nóg. Jeżeli interesują nas treningi bramkarskie Kraków jest miastem, w którym są organizowane takie zajęcia. Bramkarz to na boisku newralgiczna postać, to on jest ostatnią przeszkodą,, jaką musi pokonać piłka w drodze do bramki. Młody adept sztuki bramkarskiej musi puścić wiele goli, zanim jego ciało nabierze automatyzmów i pełnej koordynacji. Nie ukrywajmy, że na tej pozycji wzrost gra dużą rolę, dlatego wysocy, są jakby z urzędu predestynowani do tej pozycji. Jeżeli chcemy, by nasze dziecko uczęszczało na takie indywidualne zajęcia, to poszukajmy w internecie odpowiedniego trenera.

Treningi bramkarskie są lekcjami uzupełniającymi trening w klubie, lub mają za zadanie przygotowanie gracza do gry na wyższym poziomie. Profesjonalny trening bramkarski powinien trwać co najmniej czterdzieści pięć minut. Optymalnie jest się na nich spotykać dwa – trzy razy w tygodniu.