Jaka podłoga na taras lub balkon?

Większość z nas jest posiadaczem balkonu lub tarasu o różnej wielkości. Jednym z najczęściej problematycznych elementów do aranżacji jest podłoga, która powinna być przede wszystkim trwała, ale też estetyczna i piękna. W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się sztuczna trawa, którą coraz więcej osób wybiera podczas projektowania balkonu lub tarasu. Na co zwrócić uwagę podczas kupna pasm zieleni?

Aranżacja tarasu – sztuczna trawa

sztuczna trawa na tarasObecnie wielu sklepach znajdziemy kilka, a nawet kilkanaście rodzajów i gatunków sztucznej trawy. Producenci tworzą coraz to lepszą ofertę, by spełnić wszystkie oczekiwania klientów. Jednak, aby dywan gęstej i zielonej imitacji trawy odpowiednio pełnił swoje funkcje, powinien być dobrze dopasowany do podłoża oraz miejsca, gdzie chcielibyśmy je umieścić. Świetnym pomysłem jest sztuczna trawa na taras, która znacznie odmieni to pomieszczenie oraz nada mu nowoczesnego wyglądu. Dostępne w sklepach stacjonarnych oraz internetowych trawy różnią się od siebie wysokością, oraz miękkością włókna. I przykładowo, gdy na tarasie będą bawiły się dzieci, trawa powinna być bardzo miękka w dotyku, tak by zabawa na takim trawniku była dla maluchów bezpieczna oraz przyjemna. Sztuczna trawa obecnie do złudzenia przypomina prawdziwy zielony trawnik. A zastosowanie nowoczesnej technologii UV materiał jest chroniony przed promieniami słonecznymi i dlatego trawa zachowuje swój piękny wygląd na bardzo długi czas.

Nie da się ukryć, że oprócz funkcjonalności sztuczna trawa na naszym tarasie jest również jego piękną ozdobą. A pyszna kawa o poranku z wygodnie wyłożonymi stopami na miękkim i przyjemnym podłożu jest okazją do odprężenia i relaksu. Co ważne sztuczną trawę możemy w dowolny sposób przycinać, dzięki czemu z łatwością dopasujemy ją do powierzchni tarasu czy balkonu o przeróżnej wielkości.