Jaką metodą lakierować detale?

W wielu firmach, które zajmują się produkowanie różnego rodzaju detali z metalu, ważnym elementem obrabiania jest też pokrywanie elementów lakierem. To niezwykle istotne, ponieważ dzięki temu lakierowane obiekty mogą zostać skutecznie zabezpieczone, a co za tym idzie, będziemy mogli też wystawiać je na działanie warunków atmosferycznych.

Kto polakieruje detale wykonane z metalu?

lakierowanie metalowych detaliObecnie na rynku dostępnych jest wiele metod lakierowania. Do detali często poleca się lakierowanie proszkowe. Jeżeli mamy do czynienia z detalami, które zostały wykonane z metalu, na przykład na tokarce numerycznej, wówczas warto zastosować lakierowanie proszkowe. Można je łatwo wykonać stosując metodę, która pozwala na wykorzystywanie pola elektrostatycznego malowanych obiektów. Dzięki wytworzeniu takiego pola możliwe jest szybkie i skuteczne pokrycie detali farbą, która następnie trzeba utwardzić w specjalnym piecu lub stosując lampę ultrafioletową, co też będzie dawało dobre efekty. Jeżeli wytworzenie pole elektrostatycznego na naszych obiektach może być dla nas za trudne, wówczas możemy wykorzystać tradycyjne metody lakierowania za pomocą pistoletu, który natryskuje farbę na bazie rozpuszczalników. Musimy jednak liczyć się z tym, że na pewno będziemy ponosić przy tym straty. Jeżeli interesuje nas lakierowanie metalowych detali to możemy też zlecić to profesjonalnej lakierni.

Wybór tego, w jaki sposób rozwiążemy problem z polakierowaniem naszych detali, należy do nas. Obecnie na rynkach dostępne są różne metody, które pozwalają osiągać bardzo dobre efekty. Ważne jest, żeby wybrana przez nas metoda odpowiadała naszym oczekiwaniom oraz dawała efekt, który będzie dla nas możliwy do zaakceptowania. To bardzo ważne przy malowaniu różnego rodzaju metalowych elementów.