Jak zatrudnić pracowników z Ukrainy?

Na naszym krajowym rynku pracy obecnie panuje bardzo niebezpieczny dla pracodawców deficyt rąk do pracy oraz osób chętnych, aby uczyć się nowych rzeczy. Można wprowadzać podwyżki oraz staże, na których można nauczyć się wielu ciekawych i interesujących rzeczy, jednak nie wypełni to luki, jaka pozostała po naszych emigrantach.

Czy można samodzielnie zatrudnić pracowników z Ukrainy?

pracownicy z ukrainy bydgoszczRozwiązaniem tego problemu, który zaczyna dotykać coraz większej liczby pracodawców, jest sprowadzanie pracowników z Ukrainy, która leży za naszą wschodnią granicą. Tacy pracownicy muszą być jednak odpowiednio przygotowani, a ich sprowadzenie do kraju nie jest takie proste. Aby to zrobić, najlepiej będzie skorzystać z oferty agencji, która zajmuje się pośredniczeniem w takich kontraktach, gdyż będzie na posiadała pracowników, którzy znają język ukraiński i będą mogli prowadzić rekrutację na terenie tego kraju. Pozwoli to na sprawdzenie pracowników, którzy posiadają kompetencje, jakie są obecnie potrzebne nam w prowadzeniu naszej firmy, takie na przykład jak zdolności budowlane albo umiejętność spawania. Jeżeli potrzebni nam są pracownicy z Ukrainy Bydgoszcz jest dobrym miejscem, aby znaleźć firmę zajmującą się ich sprowadzaniem. Ogromnym plusem takich pracowników będą doświadczenie w pracy na danym stanowisku oraz specjalistyczne uprawnienia, na przykład do obsługi ciężkiego sprzętu.

Braki kadrowe w naszej firmie mogą się nam dać mocno we znaki. Dotyczy to przede wszystkim pracowników fizycznych oraz osób, które zajmują się wykonywaniem różnych działań, takich jak chociażby pracą na produkcji i utrzymaniem ruchu. Niezależnie od języka, jakim posługują się pracownicy, zasady działania elektroniki i mechaniki są dla nich wszystkich dokładnie takie same.