Jak wycenić nieruchomość?

 

Większość osób chcących sprzedać swoją nieruchomość, decyduje się na jej samodzielną wycenę. Czy jest to jednak dobra decyzja? Zdecydowanie nie. Każdy ma bowiem sentyment do miejsca, które posiada i zazwyczaj zawyża jego cenę, często nieświadomie.

Pomoc rzeczoznawcy majątkowego

rzeczoznawca majątkowy wycena nieruchomościZatem w takiej sytuacji lepiej jest zatrudnić osobę profesjonalną, zamiast samodzielnie próbować dokonać wyceny. Jeśli skorzystamy z czyichś usług wówczas mamy pewność, że wycena jest na pewno rzetelna i przede wszystkim sprawiedliwa. Kto zajmuje się takimi wycenami? Oczywiście rzeczoznawca majątkowy wycena nieruchomości przez taką osobę jest profesjonalna, poparta faktami i dokładnie przeanalizowana. Rzeczoznawca dokonuje wyceny na podstawie tego, co udaje mu się samodzielnie zweryfikować. Udaje się on zatem do danego mieszkania bądź też domu, celem przeanalizowania jego ogólnego stanu. Zwraca uwagę na to kiedy były ostatnie remonty, przygląda się meblom, instalacjom. Sprawdza każdy najmniejszy szczegół, który mógłby wpłynąć na wartość danej nieruchomości. Poza tym również bierze pod uwagę to gdzie znajduje się nieruchomość. Czy jest to wieś, a może miasto. Centrum, czy też trudno dostępne obrzeża. Wszystkie te kwestie mają bardzo duży wpływ na ostateczną cenę, dlatego też rzeczoznawca musi się z nimi dobrze zaznajomić. Oczywiście ostateczna wycena zawsze jest rzetelna i sprawiedliwa co sprawia, że dużo szybciej można znaleźć potencjalnego nabywcę, gdyż cena jest dla niego jak najbardziej atrakcyjna.

Wycenianie własnej nieruchomości, nigdy nie jest łatwe. Przede wszystkim nie mamy wiedzy na temat tego, jak dokładnie podejść do tematu. Poza tym mamy tendencję do zawyżania cen nieruchomości. Lepiej jest zatem oddać tą sprawę w ręce profesjonalisty, który naprawdę zna się na rzeczy.

Dowiedz się więcej http://www.estimus.com.pl