Jak schłodzić powietrze chłodnicą?

Nie tylko fachowcy z branży motoryzacyjnej wiedzą, jak ważne jest, aby chłodnica była sprawna. W przeciwieństwie jednak do tej, która chłodzi silnik, chłodnica w instalacji wentylacyjnej chłodzić musi ogromne ilości powietrza, które stryka się z miedzianymi lamelkami i oddaje swoje ciepło do specjalnego czynnika chemicznego.

Czy wymienniki ciepła działają skutecznie?

chłodnica freonowaKlimatyzatory były znane już w ubiegłym wieku i chętnie stosowano je zarówno w domach jak i w przedsiębiorstwach. Tam ,gdzie trzeba utrzymywać naprawdę niską temperaturę wykorzystuje się przemysłowe urządzenia zaopatrzone w potężne agregaty wielkości człowieka. W domowych instalacjach zwykle wystarczy znacznie mniejszy agregat. Taką instalację, jeżeli odpowiednio ją wykonamy, można połączyć z pompą ciepła, która będzie zapewniała nam ciepłą wodę oraz ogrzewanie zimą, natomiast w kontakcie ze schłodzonym czynnikiem aktywnym, w trakcie lata, będzie przekazywała do naszego domu chłodne powietrze. Sprawdza się to szczególnie z użyciem klimakonwektorów, które budową przypominają tradycyjne grzejniki, jednak ich zasada działania jest zupełnie inna. Zastosowanie ich na poddaszu sprawi, że nawet w sytuacji, gdy dach mocno się nagrzeje, a przez duże, dachowe okna temperatura w pomieszczeniu znacznie się zwiększy, nadal będziemy mogli przebywać tam i pracować w bardzo komfortowych warunkach.

Nikt z nas zapewne nie lub marznąć, jednak zbyt wysoka temperatura potrafi być tak samo uciążliwa, jak zbyt niska, dlatego trzeba wiedzieć, jak można na nią wpływać. Stosując chłodnice w systemach klimatyzacji będziemy mogli kontrolować zbyt wysoką temperaturę poprzez wymianę ciepłego powietrza na chłodne. Taki proces jest możliwy dzięki najnowszym zdobyczom techniki i każdy może z niego skorzystać.

Sprawdź http://termex.krakow.pl ofertę