Jak rozwija się pies u nowych właścicieli

Zabranie szczeniaczka z hodowli to dla niego duży szok. Przyzwyczajony do obecności matki i rodzeństwa pies zostaje rzucony na głęboką wodę. Długi czas zajęło mu oswojenie otaczającego go świata.

Nowi właściciele powinni zadbać o szkolenie psa

piesTeraz będzie musiał proces zacząć od nowa. Szczeniak trafia do nowego otoczenia około 12 tygodnia życia, jest to okres gdzie psie przedszkole dawno się skończyło. Szczeniak powoli staję się „nastolatkiem”. Możliwe jest na tym etapie szkolenie szczeniąt jednak pamiętać należy, że to nadal jeszcze energiczne dzieciaki. Psy w tym okresie czują się w nowym otoczeniu wyśmienicie, nie narzuca się im tyle zasad jak w stadzie z matką. Niezmiernie ważne jest szkolenie psów Warszawa w tym okresie, ponieważ szczeniak zaczyna nabierać zachowań dorosłych. Więc wszystko to na co teraz będziemy mu pozwalać stanie się jego nawykiem. Właściciele często jednak zmiękczeni słodkim widokiem szczeniaka pozwalają mu na więcej niż by chcieli. Pamiętajmy jednak że psy tak jak i ludzie potrzebują jasnych ram zachowań. Kodeksu co jest dozwolone a co nie. W przyszłości pies nie zrozumie czemu kiedyś dane zachowanie było akceptowalne a teraz jest za nie karany. Sytuacji nie ułatwia fakt że w tym okresie psy zaczynają zmieniać zęby a co za tym idzie wszystko co jest pod łapą nadaje się do gryzienia. Zadbajmy więc żeby nasz pupil w tym okresie miał sporo gryzaków i zabawek, którymi będzie mógł się zająć w chwilach gdy dziąsła będą go drapać. Kolejnym etapem jest etap ucieczki. Dojrzały już pies zaczyna rozglądać się za płcią przeciwną. W tym celu coraz częściej ucieka podczas spaceru. Oddala się na niespotykaną dotąd odległość. Jest to zupełnie normalne zachowanie jednak trzeba uważać aby psiak nie zgubił się podczas tych ucieczek.

Znana jest mi historia gdzie pies uciekł po przyjechał psi fryzjer, warszawa była w szoku gdy okazało się, że pies samodzielnie przebiegł 3 stacje metra. Nowo otoczenie dla psa to niewątpliwie duży stres dla niego. Zmiany jednak cieszą pupila.