Jak dobrać poduszki dekoracyjne?

W dobrze skomponowanym wnętrzu najważniejsze jest, aby jego mieszkańcy czuli się dobrze. Oczywiście, każdy aranżujący swoje przestrzenie ma swój gust i pod niego dobiera kolory, styl mebli oraz dodatki. Bardzo często wybieranym dodatkiem są oczywiście poduszki, które służą najczęściej za dekorację salonu. 

Na jakie poduszki dekoracyjne się zdecydować?

poduszki dekoracyjne niebieskieOczywiście takie dodatki najlepiej dobrać z rozmysłem. Należy pamiętać, że mają współgrać z naszym wnętrzem a nie je dominować. A dobrze dobrane potrafią świetnie poprawić wygląd wnętrza. Jeśli chodzi o poduszki dekoracyjne niebieskie będą świetnym wyborem, szczególnie do wnętrz w bieli i innych jasnych kolorach. Wnętrzu w stylu skandynawskim nadadzą koloru i ożywią je. Ciekawymi aranżacjami z wykorzystaniem niebieskiego lub błękity jest tzw. styl hamptons. Jego nazwa pochodzi od zbioru amerykańskich nadmorskich miejscowości – i właśnie z tym ma się kojarzyć ten styl – z morzem, bielą i błękitem. A jednocześnie stawia on na dodatki właśnie. Tu doskonale pasują niebieskie, błękitne i miętowe duże poduchy. Do stylu industrialnego, bazującego na szarościach i betonie możemy dobrać np. czerwień – poduszki w tym kolorze ożywią wnętrze. Ci, którzy stawiają na styl boho oczywiście powinni zastanowić się nad poduszkami szydełkowymi, w bieli lub zieleni, z frędzlami i haftami. Tutaj im więcej tym lepiej. Ciekawe może być dobieranie poduszek do wnętrz w stylu retro, szczególnie tych inspirowanych latami 60. Tu zadziałają wszelkie graficzne szaleństwa i mocne kolory.

Ile wnętrz – tyle dodatków do nich. W dzisiejszych czasach, gdy mamy właściwie niegraniczony wybór zarówno w aranżowaniu wnętrz jak i w dobrze dodatków do nich, ważne jest aby wcześniej przemyśleć aranżacje i styl przestrzeni. Wtedy uda się ją zaaranżować dobrze.