Jak dobrać kurs językowy dla dziecka?

Nauka języka jest tym skuteczniejsza i tym łatwiejsza, im wcześniej się ją zacznie. Dlatego dzieci, które uczyły się angielskiego już od najmłodszych lat nie mają późnej z nim żadnych problemów.

Kurs języka angielskiego zaczęty jako dziecko daje profity w przyszłości

Dobrze jest więc zainwestować w kurs języka angielskiego dla swojego malucha. Trzeba jednak pamiętać, aby upewnić się, że kurs jest faktycznie dostosowany dla dzieci — posługuje się odpowiednimi technikami nauczania i jest prowadzony, bądź projektowany przez pedagogów, a nie tylko lingwistów. Język angielski dla dzieci to nie sama nauka słówek, czy wymowy. Ucząc najmłodszych nie powinno się kłaść nacisku na efekty, a raczej na sam proces nauki i zakorzenianie dobrych nawyków. Dziecko, które nauczy się poprawnie wymawiać poszczególne słowa i odpowiednio akcentować je w zdaniach, nie będzie miało problemu z wymową również w późniejszych latach.

kurs języka angielskiegoDobrą metodą, która ma to na względzie jest technika bez podręcznikowa. Zakłada ona nauczanie bez żadnych pomocy naukowych. Jedynym źródłem edukacji jest nauczyciel, który opowiada o przerabianym materiale, a nauka następuje poprzez powtarzanie i naśladownictwo. Takie zajęcia często angażują też elementy muzyki i rytmiki. Poprzez zintegrowanie czynności dziecko przyswaja wiedzę, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Metoda nauki przez zabawę jest bardzo ceniona przez psychologów, jako narzędzie, które aktywnie wspiera rozwój dziecka, pozwala mu na nieskrępowane eksplorowanie swojej wyobraźni, a także wspomaga procesy zapamiętywania. Ważne aby na kursie panowała miła, bezstresowa atmosfera, która zmotywuje dzieci do uczestniczenia w ćwiczeniach. Innym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę szukając odpowiedniego kursu dla dziecka jest wielkość grupy ćwiczeniowej. Zbyt duża grupa oznacza, że nauczyciel nie będzie miał odpowiednio dużo czasu dla każdego dziecka. Nie oznacza to jednak, że lepsze są kursy indywidualne, gdyż naukowo udowodniono, że interakcja z innymi, szczególnie wśród dzieci, podnosi zdolność skupienia uwagi i zapamiętywania. Dlatego najlepsze są grupy 4-6 osobowe.