Ile kosztuje ławka na siłownie?

W dużych miastach powstaje wiele centrów aktywności fizycznej. Klub fitness czy siłownia nie brzmi tak dumnie. Lokal, który łączy te dwie oferty, a czasami jeszcze coś dorzuci, ma szansę na zdobycie odpowiedniej renomy. Na siłowni nie może zabraknąć ławki ćwiczeniowej, podobna sytuacja ma miejsce w klubach fitness, których nie wyobrażamy sobie orbitreków treningowych. Jak zatem możemy wzbogacić naszą ofertę, by przyciągnąć większą liczbę klientów?

Ławka na siłownie – dla kogo?

Wymarzoną sytuacją jest taka, gdy możemy według jakiegoś kryterium podzielić ćwiczących na różne części budynku. Jest to przydatne, gdy do gamy naszych usług dołączymy elementy rozrywkowe. Niedawno przeprowadzone badania ukazały, że widok osób oddających się rozrywce rodzi agresję u oglądających ich ćwiczących. Czy powinno nas to dziwić? ławka na siłownieZ tego też powodu, jeśli chcemy umieścić w naszym centrum sportu piłkarzyki, zróbmy to w trochę mniej widocznym miejscu. Idealnie jest podzielić centrum na piętra według przeznaczenia. Możemy wtedy poświęcić jakieś piętro na bufet z piłkarzykami. Inna kondygnacja może stać się bastionem miłośników atlasu treningowego oraz amatorów ćwiczeń, w których przydaje się ławka na siłownie. Swój poziom powinni otrzymać także trenujący z umiarkowanym obciążeniem. To często ludzie w średnim wieku, zatrudnieni w sektorze usług. Orbitrek treningowy jest ich ulubionym urządzeniem, które działa na wiele partii mięśni jednocześnie. Warto wspomnieć o tym, że ćwiczenia na takim orbitreku są bezpieczne dla zdrowia, a ryzyko odniesienia kontuzji – infinitezymalne.

Na podstawie zebranych spostrzeżeń można sformułować kilka wniosków oraz zadać kilka pytań. Czy piętra powinny być ułożone od tego, na którym trenują najwytrwalsi amatorzy kultury fizycznej, czy może jednak powinien przysługiwać im najwyższy poziom. Pytanie o to, gdzie powinna stać ławka na siłownie, wbrew pozorom nie jest banalne. Czy klient korzystający z orbitreka powinien przechodzić obok trenujących kulturystów, czy może powinna zachodzić odwrotna sytuacja. Czy lokalizacja piłkarzyków również powinna zależeć od tego schematu? Ile osób tyle teorii, dlatego nie jesteśmy w stanie jednoznacznie określić naszych poglądów w tej kwestii.