Idealny zabieg oczyszczający na lato

W upalne dni nasza skóra potrzebuje więcej zabiegów pielęgnacyjnych niż na przykład wiosną. Gorące powietrze zmieszane z zanieczyszczeniami miejskimi może sprawić, że kondycja cery znacząco się pogorszy dlatego oprócz domowej pielęgnacji, warto udać się na oczyszczanie skóry twarzy.

Rodzaje zabiegów oczyszczających

zabiegi oczyszczające bydgoszczW okresie wakacyjnym skóra naszej twarzy aż prosi się o jakieś oczyszczające i odświeżające zabiegi. Domowe sposoby z których dotychczas korzystałyśmy są dobre na co dzień jednakże warto dodać do nich profesjonalne zabiegi oczyszczające Bydgoszcz posiada kliniki w których możemy skorzystać z różnych tego typu zabiegów w zależności oczywiście od tego, czego dokładnie aktualnie potrzebuje nasza skóra. Jednym z najpopularniejszych zabiegów jest mikrodermabrazja tlenowo-wodna. Jest to intensywny peeling, ale jednocześnie bezinwazyjny oraz bezbolesny. Nie wywołuje on podrażnień skóry i co równie ważne, wykonuje się go bezdotykowo. Mogą zatem śmiało korzystać z niego osoby o bardzo wrażliwej skórze lub naczyniowej. Zabieg polega na złuszczaniu naskórka za pomocą tlenu pod ciśnieniem. Możemy również wybrać zabieg polegający na oczyszczaniu skóry wodorem. Taki zabieg zagwarantuje nam nie tylko dogłębne oczyszczenie i odżywienie naszej cery, ale też doskonale ją dotleni i nawilży zwiększając jej elastyczność.

Oczywiście poza tymi dwoma zabiegami mamy jeszcze całe mnóstwo innych możliwości. Istnieją zabiegi oczyszczające dedykowane osobom ze skórą trądzikową, tłustą lub mieszaną. Jeżeli nie wiemy, który zabieg będzie dla nas najodpowiedniejszy wówczas możemy skontaktować się z wybraną przez nas kliniką i poprosić o doradzenie. Bardzo ważnym jest to, aby zabieg był odpowiednio dobrany, aby przypadkiem nie pogorszyć stanu cery.