Haftowanie – to już tylko hobby w czasach haftu komputerowego

Haft komputerowy zmienił oblicze haftu w produkcji i dziś masowo haftują tylko maszyny.

Chociaż robótki ręczne to praca wymagająca i aby je wykonywać przydałoby się trochę talentu, okazuje się, że w zasadzie talent do niego nie jest nam potrzebny. Haft może wykonać za nas specjalne narzędzie. Nie chodzi tutaj o żadną maszynę, która należy umiejętnie ustawić. Nie musimy też przyzywać nahaftowanego już emblematu. Jeśli chcemy np. wyhaftować imię lub inny element wystarczy nam specjalna maszyna. Jej zakup do codziennego użytku to raczej zbędny wydatek, ale jeśli mamy firmę i np. sprzedajemy ręczniki lub ubrania, to taka maszyna będzie idealna.

haft komputerowyHaft komputerowy, bo o to tutaj chodzi to bardzo prosta sprawa. Specjalna maszyna pozwoli nam nadrukować dowolny element. Nie jesteśmy w żaden sposób ograniczeni. Napisy, obrazki, czy nawet logo firmy. Na ubraniach, czapkach, torbach, ręcznikach, czy chustach możemy wyhaftować dosłownie wszystko. Nie ograniczają nas nasze umiejętności, a raczej ich brak. Nie mulimy spędzać godzin na haftowaniu. Wszystko to zrobi specjalna maszyna.
Wystarczy ustawić napis, jaki na interesuje lub wybrać dowolny obrazek i haftowanie będzie gotowe w kilkanaście minut. Oczywiście wiele zależy od tego, jak duży element chcemy wyhaftować i na jakim materiale, ale na pewno nie zajmie to nam tygodnia, jak w przypadku tradycyjnego, ręcznego haftowania. Wszystko zrobimy naprawdę zręcznie i szybko, a przede wszystkim efektownie. Taki wyhaftowany ręcznik, czy też bluzkę z haftem możemy podarować komuś w prezencie. Bardzo popularne jest przede wszystkim haftowanie logo firmy na szalikach, czy czapkach. W hurtowni kupujemy duża ilość czapek w dowolnym kolorze, następnie oddajemy czapki do haftowania i mamy własne, firmowe czapki z wyhaftowanym logiem firmy. Łatwo i atrakcyjnie.

Naprawdę nie musimy dużo robić, żeby rozreklamować własną firmę. Warto też dodać, że takie czapki, czy inne wyhaftowane rzeczy są bardzo trwałe. Zwykły nadruk na koszulce bardzo szybko się spiera, a haft zostaje niezmienny przez lata. Można go jedynie wypruć, ale i to jest trudne do wykonania, więc mamy gwarancję, że to była dobra inwestycja.