Gotowe projekty

 O ile w przypadku domów jednorodzinnych możliwe jest, że wybierzemy gotowe projekty o tyle w przypadku projektów budynków użyteczności publicznej absolutnie nie jest to możliwe z oczywistych względów. W końcu w przypadku tej drugiej opcji najczęściej ogłasza się przetargi i projektuje dany budynek właśnie na podstawie informacji jakie udało nam się uzyskać z przetargu. Tutaj bardzo istotne są wszystkie wytyczne, wymierzenia i rzecz jasna kosztorys, który jest chyba najważniejszym elementem.

Biura architektoniczne
Tak naprawdę na rynku istnieje dość sporo tego typu biur. Czy zatem warto decydować się na biuro architektoniczne z Wrocławia, które posiada w swojej ofercie już gotowe projekty? Z pewnością nie ma w tym nic złego o ile okazuje się, że dany projekt jak najbardziej nam odpowiada. Czasami pojawia się opcja lekkiej modyfikacji projektu jednak bardzo rzadko. Wybierając gotowy projekt musimy się liczyć, że był on stworzony pod konkretną działkę i potrzeby. Projektowanie domów jednorodzinnych na życzenie Warto przy tym pamiętać o tym, że projektowanie czegokolwiek na życzenie jest zdecydowanie droższe aniżeli zakupienie gotowego projektu. Jeżeli więc mamy opcję kupienia czegoś co naszym zdaniem jest idealne i spełnia wszystkie nasze oczekiwania to tak naprawdę nie ma co czekać. W końcu cena z pewnością nie pójdzie w dół więc warto zainwestować.

Projektowanie budynków użyteczności publicznej
W tym przypadku raczej nie mamy co liczyć na to, że uda nam się wypromować jakiś gotowy już projekt. Nie mamy raczej szans na stworzenie czegoś idealnie pasującego do wytycznych a do tego jeszcze mieszczącego się w odpowiednich granicach finansowych. Jednak niestety musimy sobie zdawać sprawę z tego, że w przetargach do zamówień publicznych zawsze staje się i dopiero po wygraniu danego przetargu można zacząć realizować określony projekt. Wcześniej nie ma to sensu.