Gabiony fantazyjne z wzorami psychodelicznymi

Gabiony, wbrew obiegowej i nie wiedzieć czemu szalenie popularnej opinii, nie muszą być nudne, smutne i nieciekawe. Istnieje szereg sposobów, które pozwolą je znacznie uatrakcyjnić i choć w części zadać kłam tym teoriom. Jakie to sposoby? O tym można przeczytać poniżej.

Czy można tanio zrobić gabiony?

gabiony tanioPrzeważnie gabiony wypełnia się materiałem jednego koloru i o zbliżonej do siebie wielkości, co pozwala na efektywne wypełnianie kosza z siatki maksymalnie ciasno ułożonymi kamieniami. Obecnie jednak producenci wychodzą naprzeciw potrzebom klientów i poszerzają swoją ofertę na ogrodzenia gabionowe, aby były tak ciekawe i fantazyjne, jak tylko to możliwe w przypadku kupki kamieni w metalowym koszu. Do najpopularniejszych dekoracji zaliczane są obecnie pasy i wzory wykonane z materiału o innym rozmiarze i kolorze, które silnie odróżniają się od swojego jednolitego, monotonnego tła. Inne sposoby to na przykład zastosowanie losowo wrzucanych kolorowych kamieni, które tworzą bardzo indywidualny, niepowtarzalny wzór w każdym gabionie. Niektórzy życzą sobie układania w gabionach wzorów z kamieni pokrytych fosforyzującą farbą. Jest to niewątpliwie bardzo interesujący widok po zmroku, gdy takie kamieni i wzory są widoczne z daleka. Czy da się zrobić takie gabiony tanio? Raczej nie, ale producent zapewnia, że są warte swojej ceny i że zachwycą wszystkich naszych gości.

Niektóre z wzorów na gabionach są naprawdę fantazyjne, inne dzięki kolorom wręcz psychodeliczne. Na razie jednymi z najciekawszych, jakie można znaleźć, są gabiony z pojedynczymi, wielkimi znakami kanji.