Fachowe czyszczenie zakładów pracy

Nasza linia produkcyjna pracuje nieustannie, gdyż jest silnie zautomatyzowana i nie wymaga obecności fizycznych pracowników. Z tego powodu, czasem zdarza się iż zapominamy o konieczności czyszczenia i konserwacji maszyn do czasu gdy jest to absolutnie wymagane.

Gruntowne czyszczenia hal produkcyjnych

czyszczenie linii produkcyjnychPo jednej takiej sytuacji zaczęliśmy regularnie angażować usługi firm sprzątających, które czyszczą zarówno normalne pomieszczenia jak i hale produkcyjne. Okazało się bowiem, iż wszystkie maszyny wymagają gruntownego oczyszczenia i konserwacji, gdyż są do tego stopnia zapuszczone, iż wpływa to na ich działanie i obniża szybkość i dokładność pracy. Czyszczenie linii produkcyjnych zostało przeprowadzone za pomocą odkurzaczy pneumatycznych i myjek ciśnieniowych, a także najsilniejszych środków do usuwania tłustych osadów z powierzchni, smarów, resztek oleju czy chemikaliów. Cała hala musiała być zastopowana na czas przeprowadzania prac, z oczywistych przyczyn, aczkolwiek rezultaty zadowoliły nas w pełni. Maszyny zostały dokładnie wyczyszczone za pomocą chemikaliów pod ciśnieniem po ówczesnym odkurzeniu wnętrza w taki sposób, by rozmontowywanie urządzeń nie było potrzebne. Podłogi i przestrzenie robocze wyczyszczono równie dokładnie, podobnie jak narzędzia maszyn, oraz całą przestrzeń użytkową na hali.

Własnoręcznie nie byliśmy w stanie osiągnąć tak dużej dokładności w konserwacji hali, dlatego zapadła decyzja o regularnym wynajmowaniu usług firmy w celu całkowitego oczyszczenia hali produkcyjnej, urządzeń linii, oraz powierzchni roboczych. Wynajmowanie firmy okazało się być bardzo przystępną inwestycją, znacznie tańszą od zakupu dużej ilości chemikaliów i sprzętu do czyszczenia, jaki był potrzebny do przeprowadzenia czyszczenia linii własnymi siłami.