Ekscytujący obóz wspinaczkowy

Wraz z mężem lubimy wspólne piesze wycieczki po wysokich górach. Nie lubimy wylegiwania się na plaży. Od zawsze uwielbiamy aktywnie spędzać wakacje i czas urlopów. Lubimy wspólnie planować wyprawy i je realizować.

Obóz w górach dla każdego

obóz wspinaczkowyW tym roku na wakacje postanowiliśmy spróbować czegoś nowego. Podczas okresu jesiennego i zimowego dużo czasu spędzaliśmy na ściankach i skałkach wspinaczkowych w naszym mieście. Przygotowywaliśmy się tak do wyprawy w góry, którą planujemy na wakacje. Chcieliśmy spróbować czegoś nowego i ekscytowaliśmy się na samą myśl o kolejnej wyprawie w nasze ulubione góry. Wspinaczka górska w innym wydaniu była dla nas czymś nowym i nie wiedzieliśmy czego mamy się spodziewać. Bardzo lubimy samotne wyprawy i brak kontaktu z innymi turystami. Podziwiamy wtedy piękne krajobrazy i widoki oraz kontemplujemy bliski kontakt z naturą. Teraz mieliśmy spędzać urlop w większym gronie zakładając wspólny obóz wspinaczkowy. Było to dla nas zupełnie nowe doświadczenie, ale cieszyliśmy się z możliwości poznania innych pasjonatów gór. Liczyliśmy też na to, że na obozie nauczymy się nowych przydatnych umiejętności i poszerzymy naszą wiedzę wspinaczkową. Podszkolimy się z techniki i nabędziemy więcej wprawy. Szkolenie pod okiem profesjonalisty pozwoli nam również na korygowanie błędów, które mogły pojawić się podczas nauki wspinaczki na skałkach. Faktycznie obóz w górach okazał się wielką niesamowitą przygodą. Każdy dzień był inny, a nasz opiekun stopniowo zwiększał poziom trudności i wybierał ciekawe trasy do wspinania. Dzięki jego obecności czułam się pewnie i bezpiecznie, gdyż wytłumaczył nam jak powinniśmy się zachowywać w naturalnym otoczeniu. Ćwiczenie wspinaczki na skałkach treningowych różni się bardzo od naturalnych skał i trzeba nabrać więcej pewności siebie. 

Po obozie wróciliśmy zdrowo zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Nauczyliśmy się wielu nowych przydatnych umiejętności i z pewnością w przyszłości będziemy wyjeżdżać jeszcze na takie obozy. Możliwość szkolenia się przy profesjonaliście daje poczucie komfortu i bezpieczeństwa.