Drobne remonty w domu jednorodzinnym

Chcemy przeprowadzić w domu drobny remont, a nie stać nas na wynajęcie fachowca? Cóż wszystkiego można się nauczyć i pewne prace remontowe wykonać samodzielnie. Pamiętajmy jednak, że nie należy się spieszyć tylko spokojnie podchodzić do zagadnienia, czytać instrukcje, a także prosić o pomoc osoby bardziej doświadczone.

domikTak jest na przykład z układaniem płytek. I tego można się nauczyć, tylko nie zaczynajmy tej nauki od położenia płytek w najbardziej reprezentacyjnych miejscach w domu. Raczej zacznijmy od kotłowni, spiżarni lub tego typu miejsc, gdzie nie zapraszamy od razu gości i nasze wysiłki majsterkowicza nie będą zbyt mocno widoczne. Zresztą może jesteśmy tak utalentowani, że wszystko nam się od razu uda. Na początku trzeba dokładnie przygotować podłoże.

Wszystkie nierówności powinny być zniwelowane. Jeśli podłoga jest nierówna, stosujemy wylewkę. Jeśli poplamiona jakimiś smarami, należy to bezwzględnie usunąć, bo na takim podłożu klej nie będzie dobrze trzymał. Układanie zaczynamy od samego środka podłogi.

Zakupione w sklepie lub hurtowni Białystok płytki należy staranie rozłożyć i sprawdzić ich rzeczywistą fakturę. Czasami poszczególne płytki różnią się od siebie i trzeba je odpowiednio dobrać, by tworzyły pewną całość. W przypadku płytek w różnych kolorach, najpierw trzeba wzór odrysować na planie i dopiero potem przystąpić do układania. Kolejnym etapem jest przygotowanie pozostałych akcesoriów i materiałów dzięki którym układanie płytek nie będzie problemem. Niezbędne jest też przygotowanie podłoża. Musi być równe i czyste. Wtedy wyznaczamy centralny punkt i na nim układamy pierwszą płytkę. Ułożenie tych pierwszych jest naprawdę ważne, bo od tego zależy, czy dobrze zostaną ułożone pozostałe, dlatego starajmy się to wykonać rzetelnie. Przygotowany klej tworzy prawidłową konsystencję po około dwudziestu minutach. Płytkę obok płytki układamy dość ciasno i równo.

Najtrudniej będzie przy samych ścianach, bo wtedy zazwyczaj płytki należy odpowiednio dociąć. Na szczęście zazwyczaj tuż przy ścianach stoją meble, więc nawet jeśli płytka nie zostanie idealnie docięta i tak tego nie będzie widać.

Szukasz więcej informacji? Wejdź na http://mjprojekty.com.pl