Dostosowanie suplementów dla konia

Konie to cudowne istoty mające wiele siły do pokonywania kilometrów z pomocą własnego ciała. Niestety, bardzo szybko mogą stracić poprzez pot minerały, elektrolity i inne składniki odżywcze, dzięki którym mają siły. Z ich utratą stan konia się pogarsza, przez co może dojść do kontuzji oraz innych niechcianych objawów. Warto korzystać z suplementów.

Wybór suplementów dla koni

suplementy dla koniaJeżeli próbujemy wesprzeć treningi naszego konia, który szykuje się do zawodów musimy wiedzieć, iż nie tylko ich regularność jest ważna. Istotne też są suplementy dla konia, które mają na celu wspieranie pracy organizmu i nie doprowadzenie do wycieńczenia. Bez nich koń może z czasem zacząć mieć o wiele wolniejsze reakcje, odmawiać wyskoków oraz będzie mocno spinał mięśnie. Wszystkie te elementy mogą doprowadzić do poważnych kontuzji, a nawet chorób. Dlatego uzupełnianie suplementów w trakcie intensywnych treningów ma bardzo duże znaczenie. Dzięki temu możemy wesprzeć naszego podopiecznego, a sami będziemy dumni z jego osiągnięć sportowych oraz będziemy szczęśliwi, że tak długo żyje. Oczywiście, zawsze stosujmy się do zawartych na produktach zalecanych dawek, ponieważ istnieje opcja, że przedawkujemy poziom witamin. Objawi się to nadmiernym piciem oraz luźniejszym stolcem. Tego typu objawy są rzadkie, jednak mogą wystąpić, gdy zbyt często będziemy chcieli uzupełnić niedobory w diecie naszego zwierzęcia przy treningu.

Zdrowie konia, który regularnie i ciężko trenuje do zawodów jest bardzo ważne. Dlatego zwracajmy uwagę na jego zachowanie oraz regularnie podawajmy mu zalecane dawki witamin, elektrolitów i innych suplementów. Nie zapominajmy jednak, iż nie zastąpią one zdrowej i zbilansowanej diety, która powinna dla nas mieć najważniejsze znaczenie przy koniu.