Dobry rowerek biegowy

Większość dzieci w wieku dwunastu miesięcy stawia swoje pierwsze kroki, które są przełomowym momentem w ich życiu. Od tej chwili, z każdym dniem dziecko będzie coraz sprawniejsze aby w końcu mogło biegać i jeździć na rowerze.

Do czego jest wykonany rowerek biegowy?

rowerki biegowe dla dwulatkaW okolicach dwudziestego czwartego miesiąca życia, dzieci są już całkiem dobrze sprawne ruchowo i mogą swobodnie biegać. Jest to też dobry moment na rowerki biegowe dla dwulatka, ponieważ wzmacniają mięśnie nóg i zapewniają doskonałą rozrywkę nie tylko w domu, ale też na spacerze. Chyba wszystkie dzieci lubią jazdę na rowerze, bo przecież chcą robić wszystko to, co dorośli. Pierwszy model musi być biegowy, ponieważ dziecko nie potrafi jeszcze pedałować czy hamować. Co najważniejsze, nie umie utrzymać równowagi na rowerze, więc musi on być stabilny. Biegowe modele posiadają dwa lub trzy koła, które są dość szerokie. Dzięki temu rower może sam stać be podpórki. Jazda na nim, polega na odpychaniu się nóżkami, co świetnie ćwiczy mięśnie ud i łydek. Cały rowerek składa się z lekkiej, aluminiowej ramy, miękkiego siodełka, kół i kierownicy. Nie ma pedałów, hamulca cy przerzutek, więc wystarczy się odpychać i kierować. Tego typu rowerek nie posiada regulacji wysokości siodełka i kierownicy, gdyż nie ma potrzeby żeby rósł z dzieckiem. Kiedy maluch z niego wyrośnie, to kolejnym etapem w nauce jady na rowerze, będzie trzykołowy pojazd z pedałami lub od razu dwukołowy z pomocniczymi kółkami. Z biegowego rowerka mogą korzystać także młodsze dzieci.

Każde dziecko rozwija się w indywidualnym tempie, dlatego też jedno będzie korzystało  takiego pojazdu w wieku parunastu miesięcy, a inne wsiadają na rowerek dopiero po drugich urodzinach. Ceny rowerków są mocno zróżnicowane i zależą od wielu czynników.