Dobry filtr powietrza

Przesyłanie czystego powietrza do lokali o różnej funkcjonalności wymaga użycia różnego rodzaju filtrów. Ważne jest aby uzyskać i utrzymać przewidzianą normami klasę czystości. Jednym z podstawowych typów filtrów są filtry kompaktowe. Cechują się zwartą budową i dużą powierzchnią filtrowania.

Znakomity filtr kompaktowy

filtry kompaktoweWłaściwy dobór filtra do konstrukcji instalacji wentylacyjnej implikuje właściwe jej działanie. Podobnie ma się rzecz w przepadku urządzeń przenośnych do nawiewu i klimatyzacji. To filtr jest odpowiedzialny za jakość powietrza, którym będziemy oddychać. Dobre filtry kompaktowe posiadają materiał filtracyjny wykonany z włókniny polipropylenowej i poliestrowej. Jest to powłoka bardzo progresywna o dużym stopniu przepływu i dużej absorpcji zanieczyszczeń. Ukształtowana jest na ramie filtra w formie plisów na wzór litery V. Takie pofałdowanie umożliwia uzyskanie dużej powierzchni filtrowania sięgającej kilku metrów. Nadaje to bardzo wysoką skuteczność filtrom kompaktowym, które wywodzą się od filtrów kieszeniowych jednak znacznie zwiększono układ filtracyjny poprzez właśnie pofałdowanie powierzchni. Powłoki filtracyjne umieszczone są na ramce blaszanej wykonanej ze stali kwasoodpornej, nierdzewnej lub ocynkowanej. Całość zamknięta jest kratką, co powoduje, że filtry kompaktowe mają bardzo zwartą budowę i są łatwe w montażu, szczególnie jako modele kanałowe. Filtry te przybierają kształty kwadratowe i owalne w zależności od przekroju kanału. Mogą być wykonywane na zamówienie.

Stopień oczyszczania powietrza oferowany przez producentów może być różny od wstępnego poprzez średni do najwyższego absolutnego. Filtr kompaktowy może posiadać wkład z węgla aktywowanego lub z kartonu. W pierwszym przypadku doskonale pochłonie nieprzyjemne zapachy, a w drugim wilgoć.