Dobre i nowe folie samoprzylepne

Malując elementy w pomieszczeniu, które są wysoko należy zabezpieczyć przedmioty, których nie da się zabrać, ponieważ na przykład są za ciężkie. Do tego celu wykorzystuje się różne folie, które dobrze chronią meble oraz podłogi. Od niedawna specjaliści w branży wykończeniowej wybierają folie, które mają jedną ze stron posmarowaną specjalnym klejem. Dlaczego są lepsze?

Przewaga folii samoprzylepnych

folia ochronna samoprzylepnaDużo rodzajów materiałów można wykorzystywać do zabezpieczenia powierzchni np. podczas malowania sufitu. Domowi majsterkowicze kładą na podłoże gazety, a nawet zużyte tkaniny. Najlepsza jest folia ochronna samoprzylepna. Jej przewagą jest właśnie ta jednostronna warstwa kleju. Dzięki niej można zabezpieczyć wiele rzeczy przed zachlapaniem. Nie tylko o podłogę chodzi, ale także meble, a nawet fragmenty ścian tuż przy łączeniu z sufitem. Do tego chodzenie po takiej foli jest łatwiejsze. Dlaczego? Nie przesuwa się pod stopami, dlatego jest to wygodniejsze. Dodatkowo te folie mają jeszcze inną zaletę. Dobrze zwinięta jest wykorzystywana wielokrotnie, ponieważ klej zwiększa jej wytrzymałość. Nie musisz się obawiać plam po tym kleju na przykład na ciemnych meblach. Jeśli zauważysz jakieś, to bez problemu zmyjesz je jednym pociągnięciem nawilżonej chusteczki. Klej jest delikatny, aby dbać o takie powierzchnie, jak farba na ścianie lub właśnie meble.

Malarze decydują się na takie folie, ponieważ mimo dodatkowych korzyści ich cena nie zmieniła się dużo. Na jednym metrze kwadratowym zauważysz różnicę rzędu trzydziestu groszy. Warto mieć taką folię w domu, ponieważ nigdy nie wiemy, kiedy przyda nam się takie zabezpieczenie. Nawet malując np. rury od kaloryfera znajdziemy zastosowanie dla takich folii. Używa się ich bardzo często przy tynkowaniu.