Dobra tkanina tapicerska w kolorze szarym

 

Od kilku lat hobbystycznie zajmuje się renowacją starych przedmiotów. Najczęściej naprawiam meble i odnawiam donice ogrodowe choć zdarzają się czasem także inne przedmioty. Wielu znajomych przynosi do mnie małe meble prosząc o renowację.

Solidna tkanina do tapicerowania

tkanina tapicerska szaraOdnawianiem mebli zajęłam się przez przypadek. Podczas porządków na strychu znalazłam ładną choć mocno sfatygowaną małą komodę. Nie chciałam wyrzucić jej na śmietnik, a w stanie w jakim była nie nadawała się do użytkowania. Porysowany i uszkodzony łuszczący się lakier, luźne zawiasy, zepsuty zamek i oberwane drzwiczki. Musiałam znaleźć sposób na to aby małym kosztem dokonać renowacji starego mebla. I tak zaczęłam zdobywać wiedzę i doświadczenie na temat tego jak odnawiać stare przedmioty. Naturalnie mały nakład kosztów odbija się na wielu godzinach ciężkiej pracy. Jednak tak bardzo to polubiłam że mój dom szybko wypełnił się odnowionymi meblami krzesłami i fotelami. Od czasów kiedy zajmuje się renowacją nie kupiłam żadnego mebla w sklepie. W starych przedmiotach doceniam precyzję i staranność z jaką zostały wykonane. Jakościowo są o wiele lepiej wykonane niż dzisiejsze nowoczesne meble. Ostatnio zaczęłam renowacje starego fotela, chciałam aby był w kolorze szarym lub grafitowym. W tym celu zamówiłam wybraną tkaninę w sklepie internetowym. Tkanina tapicerska szara jaką zamówiłam idealnie nadawała się na obicie fotela. Była mocna i wytrzymała o ciekawej fakturze. Kolor szary był intensywnie głęboki i bardzo modny. Tapicerskie tkaniny cechują się dużą wytrzymałością na tarcie przez co nadają się doskonale do obijania siedzisk. Fotel miał pełnić funkcję siedziska do relaksu i chciałam w nim spędzać zimowe długie wieczory.

Wybór odpowiedniej tkaniny tapicerskiej jest gwarantem na to że odnawiany mebel będzie nam służył wiele lat. Każdy kto choć raz próbował odnowić jakiś przedmiot wie że od materiałów jakich użyje zależy efekt końcowy naszej pracy.