Do czyszczenia klimatyzacji zamawiam autoryzowanych serwisantów

Mniej więcej rok temu zdecydowaliśmy się na zamontowanie domowej klimatyzacji. Było to konieczne, ponieważ upały dawały się we znaki, a domowych pomieszczeń nie dało się schłodzić inaczej. Instalacja kosztowała nas kilka tysięcy złotych i były to naprawdę dobrze wydane pieniądze. Składa się z dwóch urządzeń wewnętrznych i jednostki zewnętrznej.

Wiem jak ważna jest konserwacja klimatyzatorów

serwis klimatyzacji tarnobrzegKlimatyzatory i jednostkę zewnętrzną zamówiłem w bardzo profesjonalnej i dobrze znanej firmie. Mogłem dzięki temu liczyć na profesjonalne doradztwo oraz na montaż przeprowadzony przez wykwalifikowanych instalatorów. Przeszkolono mnie również w zakresie obsługi klimatyzacji oraz jej konserwacji i czyszczenia. I tutaj właśnie muszę podkreślić, że mam świadomość tego jak ważna jest odpowiednia konserwacja klimatyzatorów. Na szczęście w moim mieście działa autoryzowany serwis klimatyzacji Tarnobrzeg w ogóle jest miastem, w którym działa całkiem sporo takich serwisów. Teoretycznie mógłbym się zająć samodzielnie wyczyszczeniem i odgrzybieniem klimatyzacji, ale wolę zlecić to wykwalifikowanym specjalistom. Do takiej konserwacji potrzebne są odpowiednie narzędzia, ale przede wszystkim środki chemiczne. Chyba nie chciałbym nawet próbować robić tego samodzielnie. A usługa konserwacji w autoryzowanym serwisie to koszt dwustu złotych, więc raz na rok można ponieść taką niewielką opłatę związaną z eksploatacją urządzeń chłodzących.

Czyszczenie i konserwację klimatyzacji zamówiłem po niespełna roku od jej zamontowania. Zależało mi na tym, żeby prace konserwacyjne wykonane zostały przed kolejnym sezonem letnim. Dzięki wiem, że schłodzone powietrze będzie czyste i pozbawione wilgoci. Raz do roku zamierzam zlecać serwisantom takie prace konserwacyjne.