Do czego służy przewijarka tkanin?

Producenci odzieży i hurtownie materiałów potrzebują wielkogabarytowych maszyn, które usprawnią zadanie pracownikom. Bele tkanin są masywne i nawija się na nie ogromne ilości materiału. Aby móc z nimi pracować, ciąć na mniejsze fragmenty czy też sprawdzać ich jakość niezbędne jest korzystanie z przewijarek tkanin, które pozwalają na przygotowanie produktu do sprzedaży lub obróbki.

Do czego używa się przewijarek tkanin?

przewijarki tkaninProdukowane tkaniny nawijane są na ogromne rolki, które w mniejszych ilościach trafiają do różnego rodzaju sklepów z pasmanterią czy tekstyliami. Aby móc je w ten sposób rozdzielić a jednocześnie sprawdzić czy materiał nadaje się do sprzedaży, stosuje się przewijarki tkanin. Są to maszyny, które pozwalają na szybkie i dokładne odmierzanie oraz sprawdzanie jakości materiału poprzez prześwietlenie go. Kiedy nie ma na nim żadnych defektów ani przetarć, można przygotować mniejsze rolki, które następnie trafią do sklepu lub producenta odzieży, gdzie zostaną dalej obrobione. Przewijarki posiadają odkrawacz ręczny lub automatyczny, w zależności od modelu. Poza tym wyposażone są w kilka funkcji bezpieczeństwa, dzięki którym pracownicy mogą spokojniej pracować. Przycisk bezpieczeństwa pozwoli na automatyczne zatrzymanie maszyny, która nie będzie mogła zostać ponownie uruchomiona bez sprawdzenia jej przez specjalistów. W ten sposób unika się sytuacji, kiedy urządzenie zaczyna pracować mimo awarii.

Pracownicy zakładów tekstylnych obsługują wiele maszyn, które produkują i obrabiają ogromne bele materiałów. Dzięki przewijarkom tkanin mogą oni w prosty sposób automatycznie odmierzać ilości, które automatycznie nawijane są na tekturowe rolki. W ten sposób przygotowywany jest produkt, który trafi prosto na półki sklepowe.